Коронавірусна політика: Чому Кернес пішов проти кабміну Шмигаля

Мерія Кернеса демонстративно відмовилася від запровадження карантину, який із сьогоднішнього дня протягом трьох тижнів діятиме на території всієї України

Коронавірусна політика: Чому Кернес пішо…

Кернес залишився в політичному тренді Харкова останніх 20 років. Згадайте сепаратистський з’їзд 2004 року в Сєверодонецьку, де тодішній голова Харківської ОДА, організатор з'їзду Євген Кушнарьов з трибуни кричав, що в нас не буде ніякої іншої влади – тільки харківська. Згадайте другий сепаратистський з’їзд 2014 року в Харкові, організований Кернесом і головою Харківської ОДА Михайлом Добкіним. Тоді політики заявили про створення парамілітарної організації "Український фронт" для боротьби з Майданом. Кернес і тоді говорив, що в Харкові буде тільки своя влада.

 

От і вчора, 11 березня 2020 року, Кернес не зрадив собі та демонстративно "відфутболив" новий Кабінет міністрів України та його спробу запобігти розповсюдженню в Україні коронавірусу. Це рішення мерії в масштабах Харкова начебто стабілізує ситуацію та навіює спокій, утім на загальнодержавному рівні відмова від карантину зриває спільний для всіх нас план і спробу захиститися від смертоносної інфекції.

 

Політичний аспект

 

Не слід забувати, що ще менше року тому Кернес у купі з Вадимом Рабіновичем претендували на регіональну організацію політичної партії "Опозиційна платформа – За життя", однак потуги "медведчуківців" були обламані необхідністю домовлятися з Ринатом Леонідовичем. Відтак, маємо компромісне рішення – облорганізацію очолив Ігор Райнін, міську організацію – одіозний "медведчуківець" Андрій Лесик.

 

Не варто виключати й того, що відмова йти в одній канві з урядом колишнього топ-менеджера ДТЕК Дениса Шмигаля є свідченням непозбувної бентеги Кернеса та його незбутніх планів на харківську ланку ОПЗЖ. Харківський мер своїм, здавалося би, суто господарчим рішенням не починати карантин засвітив власний маяк політичних симпатій до однієї з груп ОПЗЖ.

 

Команда Кернеса вчора заявила, що в Харкові епідситуація під контролем і начебто немає приводів для занепокоєння (в США з їхньою потужною системою охорони здоров'я, які повністю закрили кордони для Європи, приводи для занепокоєння є, а в Харкові з неконтрольованим переміщенням громадян із країнами, де зафіксовані спалахи, і з фонтаном мавп замість АШВЛ у лікарнях – приводів для занепокоєння немає). Градоначальник продовжує грати роль "острівця стабільності" на сході України. При тому він протиставляє себе не тільки решті України, але й керівництву Харківської ОДА.

 

Відмова Кернеса піти на карантин може мати, окрім епідемічних, ще й кадрові наслідки для Харківської області. Вочевидь, вирішувати "кейс Кернеса" доведеться голові ОДА Олексію Кучеру. Не дарма ж він проходив співбесіду в першого заступника голови Офісу президента Сергія Трофимова (на відміну від голови ОП Андрія Єрмака Трофимов –  людина Володимира Зеленського) та доводив свої здатності забезпечити державні функції в регіоні. Сьогодні вранці Кучер вказав мерії на необхідність закрити заклади освіти на карантин, виконавши постанови Уряду та розпорядження МОН. У Кернеса - тиша.

 

Андрій Єрмак

 

Після кількох поспіль поїздок на Росію, Кернес чомусь різко вирішив підпиляти ще одну ніжку стільця під Кучером, підігравши тим самим Єрмаку, який від самого призначення за вплив на голів ОДА бореться з Трофимовим.

 

Мерія запевняє, що Харків готовий до ускладнення епідеміологічної ситуації, утім ніхто не оголошує точну кількість наявних в міських лікарнях апаратів штучної вентиляції легенів, а тільки вони здатні врятувати життя хворим на коронавірусну інфекцію у критичному стані. Тому заява припухлого восьмиберезневого керівника департаменту Харківської міської ради, що в Харкові все добре, може викликати тільки дратівливу посмішку, адже в разі чого, відгадайте, кому ці апарати штучного дихання дістануться.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme