Кривава ДТП у Харкові: Суд візьме до уваги експертизу, що провели у Дніпрі

Суд візьме до уваги експертизу, проведену Дніпропетровським науково-дослідним інститутом судових експертиз у рамках справи про смертельну ДТП на вулиці Сумській у Харкові

На засіданні Київського райсуду Харкова 8 січня розглянули та обговорили автотехнічну експертизу, виконану на замовлення захисту одного із обвинувачених Геннадія Дронова у Дніпропетровському науково-дослідному інституті судових експертиз, передає Depo.Харків з посиланням на "МедіаПорт".

Суддя Віктор Попрас зачитав висновок автотехнічної експертизи Дніпропетровського НДІ, який на минулому засіданні 20 грудня суд долучив до матеріалів справи за клопотанням захисту Дронова.

Як повідомляв захисник Дронова Сергій Перепелиця на минулому засіданні, експерти з Дніпра встановили дані, що не були встановлені під час досудового і судового слідства: середню швидкість Lexus (106 км/г), відстань між Lexus та Volkswagen у момент початку руху останнього, а також той факт, що водійка Lexus могла зупинити авто до перехрестя, якби їхала з дозволеною швидкістю.

Під час обговорення висновку Дніпропетровського НДІ сторона обвинувачення просила визнати експертизу "неналежним доказом". За словами прокурора Ігоря Омельченка, в експертизі вказано, що досліджувалися дев'ять томів матеріалів справи, хоча вони не направлялися судом. Які саме матеріали досліджувалися, не вказано, сказав прокурор. Окрім того, за його словами, експерти не мали відповідної спеціалізації за окремими кваліфікаційними вимогами. Ще одна причина - експерти досліджували лише один змонтований відеозапис, а не всі відрізки.

Захисники Олени Зайцевої Юлія Козир та Євгеній Мельниченко підтримали прокурорів і клопотали про визнання експертизи недопустимим доказом. На думку Мельниченка, за відсутності відповідної кваліфікації експерти взагалі не мали права проводити дослідження. Експертиза порушує норми Кримінального процесуального кодексу, відповідних порядків та інструкцій, впевнена Козир.

Суддя Попрас відхилив клопотання обвинувачення і захисту Зайцевої і оцінить експертизу як доказ при винесенні рішення. Наступне засідання призначене на 15 січня.

Довідка Depo.Харків. Жахлива аварія у Харкові сталася ввечері 18 жовтня 2017 року на пішохідному переході біля виходу зі станції метро "Майдан Конституції".

Від Центрального ринку їхав автомобіль Volkswagen. У цей час по вулиці Сумській їхав автомобіль Lexus (за кермом була Олена Зайцева). На перехресті біля "Пузатої хати" автомобілі врізалися. Lexus відкинуло на натовп пішоходів, які переходили дорогу на зелене світло. Внаслідок ДТП загинули шестеро людей, ще п'ятеро були травмовані.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook