Компенсація 80% зарплати і тести для мігрантів: Харківський депутат розповів про COVID-19 у Польщі

У Польщі жорсткий карантин діє приблизно стільки ж, як і в Україні. Однак місцеве населення до нього ставиться набагато серйозніше

Компенсація 80% зарплати і тести для міг…
Фото / Polskie Radio

Про карантинні обмеження у Польщі на прохання Depo.Харків розповів депутат Харківської районної ради, волонтер, громадський діяч Артем Фисун, який приїхав до Вроцлава за кілька тижнів до запровадження обмежень.

"Нещодавно переїхали в місто Жори, яке знаходиться в Сілезькому воєводстві та має статус міської гміни. Для іноземців уряд Польщі посилив карантинні заходи та продовжив заборону на в'їзд до своєї країни. Такі міри вводяться для того, щоб зменшити приток туристів перед пасхальними святами та зупинити поширення коронавірусу. Згідно розпорядження, повернутися на польську територію зможуть тільки:

- громадяни Польщі;

- іноземці, які перебувають у шлюбі з поляками або які є дітьми поляків;

- іноземці з "Картою поляка";

- особи, які мають дипломатичний ранг або члени їх сімей;

- іноземці, які мають право постійного або тимчасового проживання на території Республіки Польща;

- іноземці, які мають право працювати на території Польщі;

- іноземці, які керують транспортним засобом, що використовується для перевезення товарів.

Кожен, хто в'їде в Польщу, зобов'язаний провести два тижні в самоізоляції.

Фото / Артем Фисун

Великодні свята і коронавірус

Великдень у Польщі святкуватимуть 12 квітня. Вірянам рекомендували заради власної безпеки не відвідувати костели, а дивитися меси онлайн. Для цього практично в усіх найбільших храмах підготували трансляції, які йшли по телебаченню. Взагалі поляки дуже дисципліновані і чітко дотримуються правил. Парки, місця громадського відпочинку (кафе, ресторани тощо) зачинені. Дитячі майданчики перекриті червоно-білою стрічкою, спортивні майданчики зачинені. У громадському транспорті допустима норма перебування 1/3 від загальної кількості пасажиромісць. Усі салони краси та перукарні, а також салони татуювання і пірсингу не працюють.

Для зручності та безпеки літніх людей доступ у магазини, аптеки і інші служби працює з 10:00 до 12:00 виключно для них.

Великі підприємства харчової галузі, які продовжують свою роботу, застосовують такі самі заходи. На вході у кожне окреме приміщення розміщено дезінфектор, який обробляє взуття та руки. Більшість працівників пішли у відпустку під час якої їм компенсують 80% окладу. Неповнолітні діти можуть перебувати на вулиці тільки у супроводі дорослих. І це не якісь там фантазії, а те, що я особисто бачу на власні очі.

За графіком працюють тільки банки, аптеки, лікарня, поліція, харчові супермаркети та магазини. У черзі на касу дозволено одночасно перебувати максимум трьом особам та на відстані один від одного до двох метрів. Для цього на підлозі нанесена спеціальна стрічка. Входити в магазини рекомендовано в масках та допустимо лише в захисних рукавичках, які видає співробітник супермаркету. На вході руки та возики обробляють санітайзерами.

Фото / Артем Фисун

Допомога держави

Медичні автомобілі реагують на виклик швидкої оперативно. Водії знаходяться в спеціальному обладнанні, яке покриває усе тіло, та масках. Боротьба проти коронавірусу активізувала людей з активною життєвою позицією. У першу чергу включилися діячі культури і спорту, які започаткували флешмоб #Залишисядома. Під час флешмобу вони рекомендують, як зберегти своє здоров'я та з користю в домашніх умовах проводити час. Деякі театри пропонують безкоштовні онлайн-спектаклі, музиканти організовують в мережі концерти. Взагалі біда досить потужно об'єднала людей – регулярно організовуються всілякі волонтерські заходи задля підтримки нужденних.

На 11 квітня кількість хворих на коронавірус у Польщі становила 5955 осіб, серед яких 181 людина померла та 318 одужало. Слід зазначити, що переважна більшість померлих – люди пенсійного віку.

Лікарні забезпеченні тестами на коронавірус не тільки для поляків, а й інших громадян, які перебувають в Польщі. Знаю, що Європейський Союз планує підключитися до боротьби з коронавірусом. Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн заявила про виділення допомоги у сумі 15 млрд євро країнам-партнерам ЄС по всьому світу. Гроші передбаченні на тести та медичне обладнання країнам зі слабкими економіками.

Преса в Польщі

Польська преса регулярно інформує про кількість померлих та кількість людей, які захворіли на COVID-19, транслюють новини про президентські вибори та трагедію під Смоленськом.

По телевізору регулярно виступають лікарі та спеціалісти зі своїми рекомендаціями та пропозиціями у боротьбі із коронавірусом. Також новини польських телеканалів та газет переповненні подіями про Марію та Леха Качинських, які загинули в авікатастрофі під Смоленськом 10 лютого 2010 року. Цю подію поляки вважають народною трагедією, президент і його дружина були дуже популярними, серед загиблих також були урядовці, представники сейму, збройних сил Польщі, релігійні та громадські діячі. З приводу 10-чної трагедії із своєю промовою на телебаченні виступив президент Польщі Анджей Дуда.

Фото / Артем Фисун

Чи далеко до завершення епідемії

Слід зазначити, що кожен третій серед хворих на коронавірус був заражений через недотримання процедури в лікарні або під час особистого контакту з носіями інфекції. Це змусило лікарів діяти додатково і проводити власне розслідування для встановлення інших потенційних заражених.

Коронавірус викликав величезне падіння податкових надходжень, через що низка чиновників вже б'ють на сполох. Мери найбільших міст Польщі провели свої розрахунки та прийшли до висновку, що тільки за березень 2020 року через ненадходження податків прибутки бюджету зменшаться від 10-15% у порівнянні з минулим роком. Передбачають, що у квітні ситуація буде гіршою.

Чи хочеться повернутися до України

Так хочеться, але не зараз. Розумію, що зараз не потрібно робити необдуманих кроків і краще пересидіти епідемію на одному місці, для того, щоб не наражати себе і оточуючих на небезпеку. Тому ми прийняли рішення дочекатися моменту коли ситуація стабілізується і тоді будемо думати, як діяти далі".

Фото / Артем Фисун

Читайте також: Безкоштовні маски і стриманий оптимізм: "Коронавірусна" Барселона очима філологині з Харкова

Комендантська година, дефіцит яєць і коштовна евакуація від"СкайАп": Харківський журналіст розповів про карантин у Таїланді

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme