Харків’яни обурені: “єПідтримка” паралізувала роботу книжкових онлайн-крамниць

Жителі Харкова та всієї України не можуть дочекатися своїх книг, придбаних за "тисячу Зеленського"

Гипич Надія
Журналістка Depo.Харків
Харків’яни обурені: “єПідтримка” параліз…

Книжкові онлайн-крамниці України переживають подвійний колапс - це традиційна передноворічна лихоманка та виплати "тисячі Зеленського" за держпрограмою "єПідтримка".

Як передає Depo.Харків, найбільші українські книжкові онлайн-крамниці не встигають обробляти тисячі замовлень, які звалилися на них після початку виплат за програмою "єПідтримка". У свою чергу покупці (особливо ті, хто не замовляє книжки регулярно і не знайомі зі штатною роботою крамниць, але тут вирішили все ж витратити гроші на літературу) обурені тим, що не отримують зворотного зв’язку від менеджерів. Розлючені українці обвалюють рейтинги крамниць в Google та Facebook, оцінюючи їх роботу в одну зірку і залишаючи ганебні відгуки. Крамниці намагаються виправдовуватися.

"Кожного року в передноворічний період ми з вами активно купуємо книжки для подарунку. Цьогоріч до цієї активності додалися виплати за програмою "єПідтримка". Це в рази збільшило кількість запитів до нашого інтернет-магазину. Щодня ми отримуємо тисячі повідомлень та дзвінків, що значно більше від звичного передноворічного ажіотажу. Наша команда щохвилини працює над тим, щоб якнайшвидше опрацювати ваше замовлення. Для цього ми збільшили технічні потужності, збільшили в рази кількість персоналу, перевели логістичний центр на цілодобову роботу. Отже, всі ваші замовлення та запити будуть оброблені якнайшвидше. Ми робимо для цього все можливе", - виправдовується на своїй сторінці у Facebook "Книгарня Є".

Протягом тижня рейтинг цієї крамниці встиг впасти з 4,8 балів до 1,2, а потім знову вирости, коли адміністрація видалила всі коментарі останніх днів, поскаржившись в Google на їх несправедливість. Покупці буквально щохвилини залишали однотипні відгуки, звинувачуючи магазин в тому, що до них не додзвонитися, і що оплачене замовлення досі не надіслане.

"Ви зовсім попухли там? Як відправити замовлення, яке зроблене тиждень тому, так ви "дуже сильно завантажені", зате кожного дня у вас бла-бла в прямому ефірі, на це у вас, видно, часу вистачає", - обурюються користувачі в коментарях.

Така ж сама ситуація і в інших крамницях. Yakaboo теж повідомляє користувачів про новорічний графік доставки, попереджаючи, що менеджери магазину роблять усе можливе для прискорення відправок.

Але покупці все одно панікують.

"До вас не додзвонитися", "Колл-центр взагалі не працює", "Замовлення по місту не може їхати п’ять діб!", "П'ятий день із вами немає зв'язку. Книги оплачені, а достукатися виходить лише боту", - обурюються покупці.

Натомість постійні покупці книг заспокоюють - магазинам можна довіряти.

"Я роками замовляю книжки і в "Книгарні Є", і в Yakaboo. Ніколи не було жодних нарікань. Просто треба розуміти, що через виплату цієї тисячі замовлень нахлинуло стільки, що треба просто трохи почекати", - каже харків’янка Валерія.

В харківській мережі книжкових магазинів "Книголенд" "у зв‘язку зі збільшенням замовлень в інтернет-магазині", шукають людину для збору замовлень.

Нагадаємо, віртуальну тисячу за вакцинацію можна витратити на купівлю книг, абонемент у спортивний зал чи фітнес-центр, квиток у кінотеатр чи театр, похід у музей, квиток на внутрішні залізничні чи авіаперевезення.

З 1 січня громадяни віком від 60 років зможуть витратити цю виплату на покупку ліків.

Як повідомляв Depo.Харків, харків’яни витрачають "тисячу Зеленського" переважно на книги, кіно і квитки на "Укрзалізницю". Така ж ситуація і по всій Україні.

"Зростання попиту чимале. Деякі сайти книжкових магазинів не витримали навантаження і працювали зі збоями. Адже кількість візитів користувачів зросла втричі. У кінотеатри повернулися навіть ті глядачі, які утримувалися від візиту в карантин. Залізничні квитки продаються з великою швидкістю, зокрема на туристичні напрямки: Івано-Франківськ, Львів та Буковель", – зазначив у своєму Telegram-каналі міністр культури України Олександр Ткаченко.

24 грудня гроші за програмою "єПідтримки" почали нараховувати ПриватБанк, Ощадбанк та Укргазбанк. Вже понад 3,6 мільйонів людей відкрили спеціальні рахунки в цих банках.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme