Харків’янам, які маже на дві доби застрягли у Барселоні, пропонують по 100 доларів

Компанія SkyUp запропонувала пасажирам рейсу PQ748 Барселона-Харків, який 19 червня був затриманий майже на дві доби, компенсацію в розмірі 100 доларів кожному

Використовувати дані гроші мандрівники зможуть лише для оформлення наступних перельотів SkyUp, передає Depo.Харків з посиланням на avianews.

Видання зазначає, що згідно регуляції Євросоюзу №261/2004, яка є обов'язковою для всіх авіакомпаній ЄС, а також іноземних авіаперевізників при виконанні рейсів з країн ЄС, у разі скасування рейсу менш ніж за 14 днів до вильоту пасажири можуть розраховувати на компенсацію від 250 до 600 євро.

Одночасно з цим практика європейських судів прирівнює затримку на 3 години і більше з прибуттям в кінцеву точку маршруту до скасування рейсу. Авіаперевізник може не платити компенсацію в результаті форс-мажору, якщо затримка пов'язана з обставинами, які перебувають поза його контролем, наприклад, поганими погодними умовами або страйком персоналу.

У листі SkyUp причиною тривалої затримки рейсу названа несправність системи внутрішнього зв'язку між кабіною пілотів і бортпровідників, при якій виконання польоту неможливо згідно з правилами Boeing.

"Ми направили всі зусилля на усунення несправності. Рішення проблеми затягнулося, тому що це складний процес. Систему довелося збирати заново. Одну частину для неї везли з Амстердама, інша прибула з України", - йдеться в листі SkyUp.

У 2015 році Європейський суд виніс рішення про те, що авіакомпанії не можуть списувати на форс-мажор технічні неполадки літаків, відмовляючи на цій підставі у виплаті компенсацій пасажирам у разі скасування або тривалої затримки рейсу.

"Таким чином, враховуючи довжину рейсу, згідно з європейськими правилами, пасажири SkyUp рейсу PQ748 мають право на отримання компенсації 400 євро, а не 100 доларів, як запропонував авіаперевізник", - сказано у повідомленні.

Як повідомляв Depo.Харків, пасажири майже дві доби провели в очікуванні відправлення рейсу Барселона-Харків.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook