Харківська облрада провалила голосування за відставку колишнього бізнес-партнера Авакова

У Харкові депутати обласної ради не підтримали рішення про дострокове припинення повноважень першого заступника голови облради Віктора Коваленка

Харківська облрада провалила голосування…

Як передає Depo.Харків, відповідне рішення сьогодні, 27 лютого, ухвалили під час чергової сесії депутати Харківської обласної ради.

 

Голова Харківської облради Сергій Чернов зазначив, що питання ініціювали 48 депутатів облради. Чернов оголосив перерву в засідання для проведення лічильної комісії, однак із зали пролунали вигуки, що депутати мають обговорити питання, а потім уже починати процедуру голосування. Деякі депутати заявили, що профільна комісія не підтримала проект цього рішення. Незважаючи на це, голова облради попросив лічильну комісію розпочати роботу ще до того, як пройде обговорення.

 

Під час обговорення питання депутат Харківської облради від "Самопомочі" Дмитро Булах зазначив, що подання про зняття Коваленка було зроблене без жодної аргументації. Один із ініціаторів подання депутат Василь Кухар у відповідь зауважив, що питання, згідно регламенту, виноситься на розгляд, якщо подання ініціюють третина депутатів. "Регламентом не передбачене, щоб депутати чітко формулювали, чому, як і де. Це їхнє право", - сказав Кухар.

 

Читайте також: Торги у Харківській облраді: Стало відомо, кого хочуть призначити на посаду заступника голови

 

Депутат Тетяна Бідняк зробила заяву від фракції "Самопомочі". За її словами, депутати від фракції "Самопоміч" не будуть брати участь у голосуванні, оскільки під час обговорення проекту ініціатори жодним чином ніколи не аргументували своє рішення. "Наше принципова позиція не брати участь у фарсі", - сказала Бідняк.

 

Депутат Руслан Дейнека додав, що депутати не розуміють суті претензій до Коваленка. Він попросив Коваленка пояснити депутатам, які до нього висловлювалися претензії. Він зазначив, що на комісіях не було жодного доповідача та жодного обговорення цього питання.

 

Депутати також просили заступника голови облради Володимира Скоробагача та голову облради Сергія Чернова озвучити аргументацію подання про відставку Коваленка. Скоробагач висловив жаль з того приводу, що "внесли в цю залу політичне рішення", оскільки "скоро будуть вибори". Водночас Скоробагач не виступив проти відставки Коваленка.

 

Читайте також: Депутати Кернеса перейменували групу "Довіряй ділам" у Харківській облраді

 

У свою чергу перший заступник додав, що до нього не було висловлено жодних претензій – ані усно, ані письмово. "Я вважаю, що це питання політичне, це не стосується моєї професійності, - сказав він. – Для мене немає ніяких нових прикладів, ми вже проходили таке не один раз. Повторюю, що до мене ніяких претензій не було".

 

Депутати визначалися таємним голосуванням. Голова лічильної комісії Віталій Панов (партія "Відродження") доповів про підготовку та порядок голосування. На голосування депутатам було відведено 30 хвилин.

 

За підсумками таємного голосування за дострокове припинення повноважень Коваленка проголосували 52 депутати, проти – 12 депутатів, утрималися – 2 депутати, не голосували – 52 депутати. Визнані недійними 2 бюлетені. Рішення про відставку не прийнято.

 

Чернов запропонував "взяти до уваги" це голосування.

 

Довідка Depo.Харків. Віктор Коваленко 25 жовтня 2015 року обраний депутатом Харківської обласної ради VII скликання. 25 листопада 2015 року обраний першим заступником голови Харківської обласної ради. Керівник фракції політичної партії "Блок Петра Порошенка "Солідарність" в Харківській обласній раді VII скликання.

 

2010 - 2012 – АТ "Інвестор" (засновник – Арсен Авакова), віце-президент з питань зовнішньоекономічної діяльності.

 

2012 - 2014 – Міністерство економічного розвитку та торгівлі України, директор Департаменту інвестиційно-іноваційної політики та розвитку державно-приватного партнерства.

 

2014 - 2015 – Харківська облдержадміністрація, директор Департаменту економіки і міжнародних відносин.

 

Довідка Depo.Харків. Валерія Мураєва депутаткою Харківської обласної ради, член фракції "Опозиційний блок". Очолює постійну комісію з питань молодіжної політики, спорту, культури та туризму.

 

Як повідомляв Depo.Харків, у Харкові обласна рада 27 лютого під час сесії розгляне питання дострокового припинення повноважень першого заступника голови облради Віктора Коваленка.

 

Читайте також: Партія Кернеса зібрала навколо себе найбільше депутатів Харківської облради

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"