Кернес "зарахував" активістів до ЛГБТ та повернув проспекту ім’я кривавого маршала

Харківська міськрада підтримала перейменування проспекту Петра Григоренка на честь сталінського маршала Георгія Жукова

Кернес "зарахував" активістів до ЛГБТ та…

Як передає кореспондент Depo.Харків, відповідне рішення депутати міськради ухвалили сьогодні, 19 червня, на черговій сесії.

За проголосували 59 депутатів, проти - 13, утрималися - 0.

Своїм рішенням депутати підтримали петицію про перейменування проспекту Петра Григоренка на честь Георгія Жукова, "оскільки життя і діяльність Жукова Г.К. пов’язані з спротивом і вигнанням нацистських окупантів із України, а також звільненням міста Харкова під час Другої світової війни 1939 – 1945 років".

"Я отримав петицію про повернення історичної назви проспекту маршала Жукова. Зараз він називається проспект ім. Петра Григоренка. Ця петиція набрала відповідну кількість голосів і вона була закрита для подальшого голосування. Надалі почалися обговорення цього питання. В один із днів нахабно звалили бюст Жукову, який зараз відновлюється. І ось ми на сесії маємо розглянути петицію", - заявив мер Харкова Геннадій Кернес, презентуючи проект рішення.

 

Секретар міської комісії з питань топоніміки та охорони історико-культурного середовища Олексій Хорошковатий у свою чергу заявив, що перейменування проспекту на честь Жукова не підпадає під Закон "Про декомунізацію", але розпорядженням голови Харківської ОДА був все ж перейменований, тому "комісія ухвалила рішення рекомендувати розглянути петицію на сесії Харківської міськради".

 

Хорошковатий також заявив, що Жуков безпосередньо брав участь у звільненні Харкова від нацистських загарбників, а також нагадав, що міськрада пропонує дати ім’я Григоренка пробивці від вулиці Римарської до вулиці Клочківської.

 

Хорошковатий також заявив, що Жуков безпосередньо брав участь у звільненні Харкова від нацистських загарбників, а також нагадав, що міськрада пропонує дати ім’я Григоренка пробивці від вулиці Римарської до вулиці Клочківської.

 

На питання депутата Харківської міськради Ігоря Черняка, якою є позиція Українського інституту національної пам’яті з приводу перейменування проспекту та чи має міськрада аргументи, чому вона не була врахована, Кернес заявив: "Ми розглядаємо це питання з тої точки зору, що "маршал перемоги", повернення історичної назви і розглядаємо його виключно як воєначальника, який звільняв і Україну, і Харків в тому числі, і Європу від нацистської-фашистських загарбників".

 

Після цього слово взяв активіст Євромайдану Ігор Рассоха, який нагадав, що активісти принесли до міськради паперову петицію проти перейменування проспекту, яку підписали понад 5 тисяч людей. Він зазначив, що активістам довелося реєструвати паперову петицію, бо електронні неодноразово блокувалися.  

 

Він також додав, що електронна петиція із вимогою перейменувати проспект Героїв Сталінграда, яка також набрала понад 5 тис. підписів, не була належно розглянута міськрадою.

 

Рассоха додав, що раніше неодноразово реєструвалися петиції із вимогою повернути проспекту назви на честь Жукова, але найбільша кількість голосів, яку набирала одна з них, трохи перевищує 300.  Лише після того, які підтримати петицію закликав Кернес, вона зібрала необхідну кількість підписів. При цьому Рассоха висловив думку, що петицію підписували працівники бюджетних організацій, які залежать від мерії. Також він вважає, що ухвалення рішення може призвести до громадського конфлікту.

 

Черняк з трибуни додав, що жодна петиція, яка набирала понад 5 тис. голосів, жодного разу не виносилася на розгляд міськради, а також запропонував зняти розгляд питання з порядку денного та провести громадські слухання, як це рекомендував зробити, зокрема, УІНП.

 

Коли на трибуну вийшов нардеп Валерій Мураєв, присутні у залі активісти почали вигукувати "Ганьба!", на що Кернес заявив, що один із них "може представляти ЛГБТ".

 

Перед голосуванням Кернес відмовився навіть виносити на розгляд питання про виключення проекту з порядку денного.

 

Він також заявив, що за перейменування міськрада отримала понад 50 тисяч звернень, проти – 5 тисяч.

 

Як повідомляв Depo.Харків, моніторингова місія ООН з прав людини "із занепокоєнням спостерігає за ситуацією в Харкові", пов’язаною із перейменуванням проспекту Петра Григоренка у проспект Жукова та судовими суперечками навколо волонтерського пункту на площі Свободи.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme