ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Хвиля педофільських скандалів на Харківщині: Як вберегти дітей від збоченців

Вони не говорять про те, що сталося, й соромляться своєї біди. А тим часом чимало українських дітей стають жертвами педофілів

Depo.
8 вересня 2017 11:30
ФОТО: depo.ua

У серпні харківські правоохоронці затримали чоловіка, який декілька років розбещував маленьких хлопчиків. Ця огидна історія сталася в невеликому селищі Липці під Харковом.

42-річний інвалід дитинства розбещував сусідських хлопчиків віком 10-11 років. Чоловік давав дітям цукерки та гроші, натомість розбещуючи їх, діти довго мовчали, а коли дві мами звернулися до правоохоронців, подія буквально сколихнула село. Виявилося, що збоченнями чоловік займався з 2012 року. Зараз зловмисника затримали. Розпочалося досудове розслідування.

Ще одного збоченця майже в той же час спіймали в Балаклійському районі. Чоловік намагався зґвалтувати 8-річну дівчинку.

Хоча батьківські та медичні форуми рясніють повідомленням про небезпечних людей, в Україні чимало дітей щодня стають жертвами педофілів.

Depo.Харків дізналися, чи готові всі жертви розповісти про те, що з ними робили дорослі, та як зрозуміти, що ваша дитина потрапила в біду.

Хто такі педофіли?

Педофілія – різновид статевого збочення. Це статевий потяг до дітей, які не досягли віку статевого дозрівання. Педофілами вважають тих, хто має сексуальні фантазії щодо дітей, віком до 13 років.

Фахівці пояснюють, що педофілія – це психічний розлад, який здебільшого проявляється в чоловіків. Не рідко педофілією страждають ті, хто в дитинстві самі зазнали насилля з боку дорослих.

"Педофіл дуже хитрий й дуже обережний. Він надзвичайно боїться викриття. Часто вони привітні. Він наче добрий друг, який залякує дитину. Тому, перш за все, треба спостерігати за поведінкою самої дитини, а не ймовірного злочинця", - пояснює психолог Тетяна Балан.

Діти, які завжди мовчать

Педофілів цікавлять замкнуті діти. Ті, які прагнуть уваги з боку дорослих та мають дефіцит спілкування. Фактично педофіл використовує "слабкі місця" дитини та проблеми у її стосунках із дорослими на власну користь. "Активна, відкрита для суспільства дитина навряд чи зацікавить педофіла. Він боїться викриття. Дитина, яка теоретично може розповісти іншим про збочення, його не цікавить", - пояснює психолог.

Тому не рідко тихі одинаки стають жертвами збоченців. Якщо ж дитина потрапила в лещата педофіла в зовсім маленькому віці, вона може навіть не розуміти, що з нею відбувається, але в майбутньому ця психічна травма не даватиме дитині нормально розвиватися.

"Педофіл не обов'язково ґвалтує дитину. Він може торкатися її інтимних місць або змусити дитину роздягтися й почати задовольняти власну хіть. Дитина може навіть не зрозуміти що, власне, відбувається", - наголошує фахівець.

Однак ще більшою проблемою, зазначає психолог, є той факт, що більшість дітей не готові розповісти про те, що з ними сталося, навіть найближчим. За словами Балан, близько 90% жертв не зізнаються про наруги над ними. "Треба розуміти, що ця тема табуйована. Бо вона викликає в жертви відчуття провини та сорому. Дитина соромиться того, що з нею сталося й відчуває провину за це", - додає Балан.

Як вберегти дитину

Часто діти не готові говорити з батьками про свою біду. У тому, що трапилося, діти вбачають власну провину. Адже частj педофілом виявляється близький знайомий або навіть родич.

"Якщо, наприклад, педофілом виявляється батько, то в дитини виникає внутрішньоособистісний конфлікт, адже тато погано не зробить. А коли дитина розуміє, що з нею відбувається, то боїться зізнатися навіть мамі, бо може втратити батька", - каже Балан.

Психологи називають кілька простих порад, як вберегти дітей від збоченців.

  • Треба вчитися говорити з дітьми про секс та сексуальне виховання. Якщо такі розмові викликають у дитини відчуття страху та огиди – це також сигнал тривоги.
  • Варто давати читати дітям спеціалізовану літературу, яка допомагає в психосексуальному розвитку.
  • Якщо дитина не говорить, її поведінка змінилася, вона не хоче йти в гості до знайомих і відмовляється називати причину, варто звернутися до фахівців.
  • Треба пояснювати дітям, що ніхто не має права торкатися їхнього тіла, особливо інтимних місць. Й про будь-який прояв подібного інтересу з боку дорослих треба одразу розповідати дорослим.
  • Хлопчики, які стали жертвами педофілів, часто в підлітковому віці уникають стосунків з протилежною статтю. Вони не говорять про секс із однолітками й уникають жартів на цю тему. У таких підлітків немає подружок, вони не будують жодних стосунків.

Психологи зазначають, що найголовніше в питаннях безпеки дітей - навчитися говорити з ними на інтимні теми та розповісти про небезпеку, яка може чатувати на них на вулиці. Адже тепла та довірлива атмосфера в родині допомагає дітям не почуватися самотніми та не шукати порад в сторонніх людей. А ще – не закривати очі на проблему та не боятися у разі її виникнення звертатися по допомогу до фахівців та правоохоронних органів.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків