Чавунна решітка за ціною MacBook: Чиновників Кернеса підозрюють у крадіжці 3 млн грн

Харківські слідчі розслідують розкрадання коштів на капітальному ремонті алеї вздовж саду імені Т.Г. Шевченка

Чавунна решітка за ціною MacBook: Чиновн…

Про це йдеться в ухвалі Дзержинського районного суду Харкова від 19 березня, передає Depo.Харків.

Згідно з документом, розслідування за фактом розтрати коштів при проведенні капітального ремонту алей, шляхом завищення вартості декоративних решіток встановлених вздовж саду ім. Т. Шевченка та майдану Свободи, розпочато 25 січня 2018 року. У скоєнні злочину підозрюють службових осіб Департаменту комунального господарства Харківської міської ради, ТОВ "БК "Спецбудтехнологія" та інших суб'єктів господарської діяльності.

"Встановлено, що у серпні 2017 року Департаментом комунального господарства Харківської міської ради проведено дві процедури відкритих торгів із закупівлі робіт з капітального ремонту алеї вздовж саду ім. Т.Г. Шевченка та капітального ремонту алеї вздовж майдану Свободи. Єдиним конкурентом переможця ТОВ "БК "Спецбудтехнологія" було ТОВ "Декорбудсервіс". Вказані підприємства є пов'язаними між собою, так власник та керівник ТОВ "Декорбудсервіс", за даними аналітичної системи YouControl, являвся засновником ТОВ "БК "Спецбудтехнологія", обидва суб'єкти господарської діяльності мають одного й того самого бухгалтера, номер телефону, вказаний у реєстрі, є єдиним для обох товариств", - сказано в ухвалі.

Харківське територіальне відділення Антимонопольного комітету встановило, що дії підприємств були погоджені та мають ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

"Не зважаючи на порушення діючого законодавства, під час проведення процедури відкритих торгів службовими особами Департаменту комунального господарства Харківської міської ради у серпні 2017 року було акцептовано пропозицію ТОВ "БК Спецбудтехнологія" та укладено договір з капітального ремонту алеї вздовж майдану Свободи. Вартість договору складає 2,2 млн грн", - зазначено в документі.

Зокрема, у договорі було прописане облаштування 54 декоративних чавунних решіток, вартість кожної з яких складає 28 694 грн.

Крім того, був укладений договір на ремонт алеї вздовж саду ім. Т.Г. Шевченка, вартість якого складає 5,2 млн грн. У тому числі було прописане облаштування 126 декоративних чавунних решіток, вартість кожної з яких складає 28 694 грн. Термін дії договорів до 31 грудня 2018 року, фінансування здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету.

Слідчі зазначають, що Департамент міськради вже проводив аналогічні закупівлі й тоді вартість решітки склала 11 770 грн. При цьому, в результаті моніторингу в інтернеті слідчі встановили, що вартість декоративних чавунних решіток варіюється від 2 тис. грн до 15 тис. грн.

Таким чином вартість решіток була завищена на понад 3 млн грн.

Також слідчі встановили, що ТОВ "БК "Спецбухтехнологія" придбало вищевказані чавунні решітки у ТОВ "БВКФ Технікабуд". Однак останнє також не є кінцевим постачальником, а придбало їх у підприємства з ознаками фіктивності - ТОВ "Сіндас".

"У свою чергу, ТОВ "Сіндас" придбало чавунні решітки у підприємства з ознаками фіктивності ТОВ "Вінгерт" , - сказано в ухвалі. - Оперативним шляхом встановлено, що директор ТОВ "Вінгерт" на момент укладання угоди з поставки чавунних решіток на адресу ТОВ "Сіндас" (початок ждовтня 2017 року) була відсутня на території України. Відповідно до податкової звітності чавунні решітки ТОВ не закуповувало, не оприбутковувало".

Крім отого, гроші, що надійшли на розрахункові рахунки ТОВ "Вінгерт", як оплата за начебто поставлені решітки у 2017 році, були виведені у готівку та привласнені особами, причетними до вчинення кримінального правопорушення.

Читайте також: Чавунна решітка за ціною MacBook: Новий "тендерний" мем Кернеса

Як повідомляв Depo.Харків, Харківська місцева прокуратура №1 направила до господарського суду області позовну заяву з вимогою визнати незаконним та скасувати рішення міської ради про безплатне надання псевдоЖБК землі на вулиці Сумській.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"