Чавунна решітка за ціною MacBook: Новий "тендерний" мем Кернеса

В останній день літа Харківська міська рада уклала дві угоди на загальну суму 7,5 млн грн

Чавунна решітка за ціною MacBook: Новий…

В електронній системі публічних закупівель "ProZorro" вказано, що за ці кошти харків'янам мають "капітально відремонтувати" дві алеї: за 5,24 млн грн алею вздовж Саду Шевченка (від Палацу піонерів і до головного корпусу Харківського університету імені В. Каразіна); за 2,23 млн грн алею вздовж майдану Свободи, яка розташована напроти саду Шевченка. Завершити ремонти обох об'єктів обіцяють до кінця 2018 року.

Примітно, "капітально" ремонтують ці дві алеї, як мінімум, раз на 2 роки. Тому виникає питання: чи насправді харків'янам за 7,5 млн грн зроблять саме капітальний ремонт цих двох алей? Відповідь напрошується невтішна: ні.

Зазвичай капітальний ремонт пішохідного простору вулиць, алей передбачає стандартний набір: перекладання асфальтового покриття та заміну бордюрів. На цей раз таких робіт у кошторисі немає, і це одразу привертає увагу. Тож що будуть робити з двома популярними алеями міста?

З 7,5 млн грн, які підуть на капітальний ремонт алей, 5,2 млн грн – вартість 180 декоративних чавунних решіток. Одна декоративна чавунна решітка буде коштуватиме харків'янам майже 28,7 тис. грн. Кошти космічні. Наприклад, ноутбук MacBook Apple "A1466 Air 13" зараз можна придбати за 27,5 тис. грн.

Згідно кошторису, в комплекті з цією решіткою за 28,7 тис. грн не йдуть ані світлодіодні прожектори, ані декоративний гравій, ані каркаси. Все це закупається додатково. За кошти, що залишуться після решіток.

Для порівняння: в Інтернеті пропонується придбати чавунні решітки під дерева за 2-4 тис. грн. Декоративні решітки коштують 9-11 тис. грн. Найдорожчу декоративну чавунну решітку пропонують придбати за 15 тис. грн.

Для декоративних чавунних решіток мають встановити ще 180 металевих рам, які обійдуться в 457,3 тис. грн (одна металева рама коштує 2540 грн) та 180 елементів прикореневого поливу, які обійдуться в 123,8 тис. грн (один елемент коштує 687,5 грн). Крім того, у кошторисі зазначається, що 14,4 кубічних метри гравію коштуватимуть 116,6 тис. грн.

Варто зазначити, що в кошторисі нема ані асфальтування, ані покриття плиткою пішохідної ділянки алей. Однак асфальт на одній із алей (вздовж саду Шевченка) вже розібрали. Зрозуміло, що її не залишать в такому стані. Скоріш за все, асфальтування обох алей розіграють в іншому тендері, й обійдеться це харків'янам ще в окрему кількість мільйонів.

Таким чином, за 7,5 млн грн харків'яни отримають не капітальний ремонт двох алей, а лише огородять дерева, розташовані на цих алеях.

Однак найцікавіше попереду. Відкриті торги на капремонт обох алей розіграли між собою ТОВ "БК "Спецбудтехнологія" ("переможець" обох торгів) та ТОВ "Декорбудвервіс". В результаті аукціонів вдалось зекономити 1% та 2% у порівнянні з очікуваною вартістю.

За інформацією "Харківського антикорупційного центру", власником та керівником ТОВ "Декорбудсервіс" є Антон Неєлов. Він же, за даними аналітичної системи "YouСontrol", певний період часу був засновником та власником переможця торгів ТОВ "БК "Спецбудтехнологія".

Телефон 7513103, який внесений у реєстрі як контактний для ТОВ "БК "Спецбудтехнологія", також використовується ТОВ "Декорбудсервіс". Крім того, обидві фірми мають одного й того самого бухгалтера – Наталію Жуланову. ТОВ "БК "Спецбудтехнологія" є субпідрядником під час проведення реконструкції Саду ім. Шевченко у Харкові.

Фото: KHARKIV Today

Однак розіберемося до кінця з тими декоративними решіткою. 30 травня 2017 року Департамент комунального господарства Харківської міської ради уклав пряму угоду (без проведення аукціону) із вже знайомим ТОВ "БК "Спецбудтехнологія" щодо капітального ремонту зеленої зони на вулиці Сумській вартістю 1,49 млн грн. Як можна здогадатися, це був не капітальний ремонт зеленої зони на вулиці Сумській, а лише впорядкування 47 дерев.

В рамках капітального ремонту зеленої зони на вулиці Сумській було встановлено 47 декоративних чавунних решіток (аналогічних тим, які з'являться на двох алеях). Вартість однієї решітки склала майже 11,8 тис. грн. Різниця на кожній чавунній решітці в двох закупівлях – 16,9 тис. грн.

Якби "Спецбудтехнологія" встановила 180 решіток по 11,8 тис. грн, то від нинішньої суми місту вдалось би зекономити 3 млн грн.

Вартість металевої рами для чавунних решіток, елементу прикореневого поливу та декоративного гравію майже не змінилася. За 3 місяці в 2,5 рази дорожчою у ТОВ "БК "Спецбудтехнологія" стала лише декоративна чавунна решітка.

Крім цього, під час капітального ремонту зеленої зони на вулиці Сумській було встановлено 141 світлодіодний прожектор, 141 вбудований прожектор на землі та 141 лампа LED. На кожне дерево по 3 світлодіодних прожектори, 3 вбудованих прожектори на землі та 3 лампи LED. В кошторисі нинішнього "капітального ремонту" алей прожектори та лампи взагалі не прописані.

Роки йдуть - підходи щодо видоювання міста не міняються. Тож декоративні чавунні решітки мають всі шанси стати таким же мемом в Інтернеті, як лавочки в харківському метро по 8 тис. дол. за штуку в 2010 році.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"