Бій із тінню: Які обіцянки за рік президентства Зеленський виконав у Харківській області

У Харківській області від Володимира Зеленського очікували оновлення еліт, боротьби з корупцією та протидії знищенню лісів

Бій із тінню: Які обіцянки за рік презид…

Володимир Зеленський вступив у посаду 20 травня 2019 року. Прихильники гаранта закликали його критиків зачекати, поки новий голова держави розбереться і покращить ситуацію. Спочатку говорили, що потрібно 100 днів, потім – 300 днів. Минув рік, віз і нині там, а в команді Зеленського вже почали говорити про можливість другого терміну "найвеличнішого лідера" сучасності, оскільки однієї п’ятирічки не вистачає. Знайома ситуація: бачимо її останні, мабуть, років 29.

 

Украй засмучує кадрова політика Зеленського в Харківській області. "Ліфт" поламався – і це не жарт. На посади призначаються старі й перевірені кадри часів Януковича, ба навіть інструктори Партії регіонів, або симпатики "Українського вибору" Віктора Медведчука. І якщо вам здається, що в Харківській області за Володимира Зеленського стало багато чиновників Януковича, то вам не здається. Окрім голови ОДА Олексія Кучера, на Харківщині майже не видно "нових облич". Але ж і про "самостійність" Кучера в Харкові вже складаються анекдоти. Джерела свідчать, що в кабінеті голови Харківської ОДА є кілька груп впливу, найвагоміші – група колишнього генерала-прикордонника, екс-радника Пшонки Вадима Слюсарєва і група фігуранта кримінальної справи про рюкзаки для Національної гвардії Володимира Литвина. Не виключено, що впливають на кадрові призначення в Харківській області олігарх Олександр Ярославський і аграрний мультимільйонер Всеволод Кожемяко.

 

у центрі Вадим Слюсарєв

На фото: у центрі Вадим Слюсарєв / Радіо Свобода

 

До питання "оновлення еліт" варто віднести і довибори до Верховної Ради України на 179-му окрузі в Харківській області. І тут фіаско. У березні 2020 року кандидат від "Слуги народу" Вікторія Алєксєйчук взагалі знялася з виборів, оскільки попередні опитування давали їй сміхотворні результати – близько 10%. І це на окрузі, де влітку з найбільшою підтримкою по регіону обрався "слуга" Олексій Кучер. Утім, вже навесні 2020 року перемогу з результатом 77,54% отримала колишня голова Харківської ОДА за часів Петра Порошенка Юлія Світлична.

 

До речі, наступні місцеві вибори в Україні мають відбутися в жовтні 2020 року. Обиратимуть і мера Харкова. Очікування, що "слуги" виставлять гідного кандидата проти Геннадія Кернеса, теж, на жаль, не справджуються. До цього часу "зелені" не визначилися з кандидатом. Кучера як претендента Кернес давно вже "помножив на нуль", останнім цвяхом була публічна вичитка голови ОДА під час засідання координаційного штабу з боротьби з поширенням коронавірусу в Харківській області. Не виключено, що "Слуга народу" висуватиме харківського нардепа Олександра Бакумова, але в того є немалий багаж "скелетів у шафі", що неодмінно спливуть під час виборчої кампанії і дадуть легко переобратися Кернесу.

 

У Харківській області координатори "Зе-команди" підготували Зеленському начебто виграшний кейс боротьби з незаконними вирубками лісу. Ідею цю, подейкують, підкинули гаранту нардеп Павло Сушко та генерал-прикордонник Вадим Слюсарєв. Ну, зрозуміло, не з контрабандою ж прикордонник має пропонувати боротися. Йому зараз немає коли, потрібно своїх людей виставити на всі керівні посади у прикордонних із Росією районах Харківської області.

 

Боротьба з вирубками в Харківській області, безперечно, ведеться, як вона, мабуть, велася й раніше. На сайті прокуратури регулярно з'являються повідомлення про затримання чи оголошення підозр. Однак ловлять переважно "дрібну рибу". Де винні у мільярдних вирубках, про які заявляли влітку 2019 року? На цей час триває розслідування низки проваджень щодо вирубок, однак резонансних посадок, які обіцяв Зеленський, так і не відбулося. Ба більше, навіть у СІЗО ніхто зі значимих фігур (хоча би керівників лісових господарств) не сидить. Крім цього, й самі правоохоронці в Харківській області не особливо горять бажанням розслідувати вирубки, які виявляють активісти, а не заплановані незаплановані перевірки.

 

Олексій Кучер

Олексій Кучер

 

Говорити про боротьбу з корупцією в Харківській області потрібно починати з того, що і як декларує сам голова Харківської ОДА Олексій Кучер. Декларацію за 2019 рік на сьогодні голова ОДА ще не подав. Однак низка запитань до нього виникли у журналістів ще після публікування звіту про доходи за 2018 рік.

 

Зокрема, згідно електронної декларації за 2018 рік, Кучер, який з 2011 року активно працює адвокатом і, за інформацією джерел, продовжував це робити у 2018 році, не отримав ані копійки доходу. Так само за рік нічого офіційно не заробила і його дружина.

 

При цьому без копійки доходів у 2018 році Кучер купив дві квартири у Харкові (68,6 кв.м і 61,9 кв. м), віддавши за них більше 1,265 млн грн. До цього, тодішній нардеп задекларував 77 біткоїнів на загальну вартість більше 299 тис. дол. і 87 тис. дол. готівкою. Його дружина – 205 тис. дол. готівки. Від відповіді на прямі питання журналістів, звідки гроші, Кучер ухилявся, відсилаючи до НАЗК.

 

Подібні декларації ми можемо бачити й у багатьох членів команди Зеленського в Харківській області. Яскравим маркером у багатьох із них є наявність біткоїнів, походження, вартість і кількість яких неможливо відстежити. У деяких країнах Євросоюзу наявність біткоїнів у державного службовця може бути розцінена як свідчення корупційних доходів чиновника. Натомість в Харківській області останнього року чиновницькі біткоїни стали звичною практикою.

 

Читайте також: Підкилимні ігри еліт: Чому Зеленський втрачає Харківщину

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme