"Людина прикордонника": Чия креатура очолила прокуратуру Харківської області

Генеральний прокурор Руслан Рябошапка увечері 30 вересня повідомив про призначення новим прокурором Харківської області Олександра Фільчакова

"Людина прикордонника": Чия креатура очо…
Олександр Фільчаков

Одним наказом генпрокурор звільнив Фільчакова з посади Харківської місцевої прокуратури №2 (колишня прокуратура Київського району Харкова) і призначив, починаючи з 1 жовтня, керівником прокуратури Харківської області.

 

Офіційна біографія

Фільчакову 40 років, народився він у Харкові, має дві вищі освіти: у 2001 році закінчив Національну юридичну академію України ім. Я. Мудрого; у 2005 році – Національний аерокосмічний університет ім. М. Жуковського "Харківський авіаційний інститут.

 

У прокуратурі на посаді помічника-стажиста прокурора Дергачівського району Фільчаков почав працювати у 23-річному віці – з лютого 2002 року, наступні пару років працював помічником і старшим помічником районного прокурора, а також слідчим прокуратури Дергачівського району Харківської області.

 

 

Заступником прокурора прикордонного Дергачівського району Харківської області Фільчакова призначили у жовтні 2007 року, коли чоловікові виконалося тільки 28 років, через два роки Фільчаков став заступником прокурора Московського району Харкова.

 

Майже всю каденцію президентства Віктора Януковича Фільчаков пропрацював на українсько-російському кордоні – прокурором Дергачівського району Харківської області.

 

Протягом 2014 року Фільчаков "шукав себе" – чоловік змінив в органах прокуратури п’ять посад. У листопаді 2014 року його призначили прокурором Київського району Харкова, після реформи – він став керівником Харківської місцевої прокуратури № 2 Харківської області.

 

Неофіційна біографія

 

У 2011 році Фільчаков став фігурантом медійного скандалу. За відомостями телеканалу 1+1, прокурор нібито вимагав від підприємця спочатку 150 тис. грн,  пізніше – ще 200 тис. грн для прокурорського фонду "Правопорядок".

 

"Підприємець, який не погодився дати хабар, вже 20 днів сидить у СІЗО, де його тримають всупереч всім мислимим нормам закону. І обіцяють посадити мінімум на 7 років. За те, що відмовився годувати прокурорських шакалів", – написав у своєму блозі тодішній креативний продюсер департаменту журналістських розслідувань "1+1", а нині депутат від "Слуги народу" Олександр Дубинський.

 

 

Згідно даних каналу, тодішній керівник фонду "Правопорядок", колишній багаторічний працівник КДБ Юрій Шрамко після "першого траншу" у 150 тис. грн звертався до засновників цього фонду, щоб придбати прокурору Фільчакову автомобіль Skoda Octavia A5. Утім, скандал не мав ніяких юридичних наслідків для його фігуранта.

 

Вадим Слюсарев ліворуч

 

Згідно розслідування редакції Prosud.info, дружина Фільчакова працювала в тій же Дергачівській районній прокуратурі. "Уже традиційно найціннішим задекларованим майном прокурора володіють його батьки. Так, матір Ганна Михайлівна Фільчакова володіє будинком у Харкові та землею під ним. Площа цього житла складає 211 м² і отримала його пані Ганна на підставі договору-дарування у 2013 році. Попри низькі доходи у 2011 році 27-річна Юлія Ігорівна придбала квартиру в Харкові площею 144 м². Придбала її вона за 490 тис. грн (61 тис. дол.). Однак нам не вдалося ідентифікувати місцезнаходження житла через відсутність його у Реєстрі прав на нерухоме майно", – писали, посилаючись на відкриті реєстри, журналісти.

 

Згідно електронної декларації Фільчакова за 2019 рік, чоловік за роки роботи у прокуратурі став власником тільки земельної ділянки площею 1,2 тис. кв. м у смт Солоницівка під Харковом. Решта майна – квартира, житловий будинок та земельна ділянка в Харкові записані на рідних.

 

Не має прокурор і власного автомобіля. Тільки має право користуватися двома автомобілями BMW X5 (2010 та 2012 роки випуску), що належать рідним і стороннім особам.

 

За минулий рік у прокуратурі Фільчаков заробив 572 тис. грн. Водночас, його дружина, яка перебуває в декреті, 171,6 тис. грн зарплати у прокуратурі та 10,3 тис. грн виплат при народженні дитини. Крім цього, жінці подарували 140 тис. грн.

 

Фільчаков вказав 490 тис. грн готівкових заощаджень, дружина – 140 тис. грн.

 

 

Зв'язки

 

Наші джерела у системі органів державної влади стверджують, що саме Фільчаков начебто міг сприяти звільненню з органів прокуратури попереднього прокурора Харківської області Юрія Данильченка.

 

За відомостями співрозмовників, "Фільчаков нібито є людиною Слюсарева". Вадим Слюсарев – генерал-майор Державної прикордонної служби, керував різними структурними підрозділами ДПСУ на українсько-російському кордоні, у тому числі в Харківській області. У 2006-2012 роках Слюсарев був помічником народного депутата від "Партії регіонів", сина колишнього генпрокурора Артема Пшонки. Безліч джерел вказують на те, що саме Слюсарев формував список мажоритарників у Харкові та області від партії "Слуга народу".

 

Фільчаков і Слюсарев познайомилися, коли перший працював у прикордонному Дергачівському районі Харківської області, а другий – керував прикордонною службою на Харківщині (до 2011 року).

 

Відтак, стверджують джерела Depo.Харків, маючи низку власних мажоритарних "кнопок" від "Слуги народу", впливовий екс-прикордонник розпочав експансію "силового блоку" на Харківщині.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"