Без надмірного пілінгу та дитячої косметики: Як правильно доглядати за шкірою обличчя

Велика кількість гігієнічних і косметичних засобів для шкіри зараз доступні в будь-якому магазині, однак не кожна людина вміє їх самостійно підбирати

Юлія Гуш
Журналіст регіональної редакції Depo.Харків
Без надмірного пілінгу та дитячої космет…

Одні люди думають, що вмивання дитячим милом – це найкраще рішення для шкіри. Інші вважають, що сонцезахисний крем потрібен тільки на пляжі. А хтось переконаний, що постійне скрабування – гідне рішення для проблемної шкіри. Про те, як насправді потрібно доглядати за шкірою різного віку, в інтерв’ю Depo.Харків розповіла лікар-дерматовенеролог, засновниця і тренерка навчального центру естетичної косметології "Велмарі" Марина Співак.

Харківський косметолог Марина Співак"

На фото: Марина Співак

Які звички потрібно розвивати, щоб мати здорову та красиву шкіру?

– Для здорової шкіри важливе правильне очищення та використання засобів для догляду, які відповідають віку. Це базові речі. Ми маємо правильно вмиватися. І, якщо цього вимагає наша шкіра, хоча б мінімально доглядати за нею. Для будь-якого віку, для будь-якого типу шкіри потрібно підбирати свій догляд. Базовий догляд завжди починається з правильного очищення. А саме з умивання за допомогою пінок, гелів, мусів чи молочка. Усе це залежить від вимог шкіри та віку. Для жирної чи комбінованої шкіри ми в основному використовуємо гелі. Адже там міститься більше компонентів, які дозволяють засобу добре пінитися. Якщо ми говоримо про суху чи схильну до сухості шкіру, більш атопичну та травматичну, реактивну, схильну до лущення, то варто обирати м’якші основи. Це або пінки, або муси, або молочко. Усе залежить від віку. Наприклад, в молодому віці достатньо легкої пінки. Хороше очищення – це залог здорової шкіри та чистих пор. Далі ми складаємо догляд, виходячи з вимог шкіри. Наприклад, суха шкіра потребує зволоження, жирна – себорегуляції, реактивна – заспокійливих засобів. Ну, і залежно від віку та типу шкіри ми обираємо нічні та денні креми і тонізацію.

Друге правило догляду – це обов’язкова тонізація. Насправді мало людей мають вдома тоніки. Це не розкіш. У нас багато хто сприймає тонізуючі засоби як щось додаткове та непотрібне. Але насправді вони обов’язкові, особливо для власників проблемної шкіри. Адже будь-які лікувальні основи, які ми наносимо на недостатньо очищене обличчя, просто не будуть діяти. Тому тонік – це додатковий засіб очищення, який дозволяє в першу чергу зняти солі важких металів води, якою ми вмиваємося. Також тоніки вирівнюють Ph шкіри та додатково її очищують. Тобто доводять її до ідеального стану чистоти. А потім ми безпосередньо наносимо основи для догляду – або креми, або сироватки. Їх також обираємо по типу шкіри.

Умивання є основою догляду за шкірою обличчя

Що стосується SPF-засобів (сонцезахисні креми, – ред.), то вони дійсно необхідні круглий рік. Просто фільтр може бути різним. Якщо для міста ми можемо обмежитися SPF-фільтром у 20-30, то для моря це десь 50. Особливо для вікової шкіри. По суті, сонцезахисний SPF перекладається як Sun Protection Factor (сонцезахисний фактор). Це основа, яка містить фізичні та хімічні фільтри. Чому ми засмагаємо, коли користуємося SPF? Навіть діти засмагають, хоча ми беремо для них максимальний фільтр. Хоча також не обгорають. Все тому, що ці засоби або переломлюють, або розсіюють сонячне проміння. Для всіх типів шкіри, окрім жирної, SPF можна використовувати як додатковий крем. Наприклад, нанесли денний, а поверх нього – сонцезахисний. Але таке пошарове нанесення жирна, проблемна (чи підліткова проблемна) шкіра не витримає. Тому ми рятуємося тим, що зараз є дуже багато тонуючих лікувальних основ для проблемної шкіри. Професійних чи аптечних. Вони вже містять сонцезахисний фактор. Ми просто наносимо денний крем для проблемної шкіри та використовуємо тонуючу основу. Це дуже зручно.

Наш спосіб життя сильно впливає на шкіру? Наприклад, харчування, шкідливі звички?

– Так, наш спосіб життя впливає на шкіру. Але ми можемо за допомогою зовнішніх факторів покращувати її стан навіть за не дуже правильного харчування. У нашому ритмі життя важко дотримуватися правильного режиму та раціонального харчування. Звісно, що все це чудово, але в багатьох людей не виходить. Разом із тим важливо обмежити себе в прийомі шкідливої їжі. Ми говоримо про фаст-фуд. Але він, на щастя, буває різним. Є якісь фреш-бари. Тобто це не мають бути якісь бургери чи картопля фрі. Якщо ми не встигаємо нормально поїсти, то наші перекуси мають бути максимально здоровими.

Але в підлітків може бути така проблема, як антигеннезалежна вугрова хвороба. Це гормональне захворювання, яке передається генетично. Частіше від хвороби потерпають хлопці. Тут, звісно, йде обмеження в харчуванні. Просто для того, щоб не провокувати вже наявні висипи та запалення. Але збалансоване харчування обов’язкове для здоров'я людини. А на шкіру ми можемо впливати зовні.

Дитяча косметика у дорослому війці недопустима

Яких помилок зазвичай допускаються люди під час догляду за шкірою?

– Найбільш розповсюджена помилка – це відсутність тоніку. Другий момент – вмивання дитячим милом. Дорослі жінки старше 40 років чомусь вважають, що дитяче мило – найкраще. На жаль, це не так. Будь-яке мило сушить шкуру. І при сухій шкірі таке вмивання тільки погіршить ситуацію. У таких випадках стирається ліпідна плівка. Це замість того, щоб вона утримувалася та оновлювалася. А потім дуже важко відновити шкіру. Третя розповсюджена помилка – це використання дитячої косметики в якості базового догляду. Починаючи з пубертатного віку – а це 12-14 років – нею вже не можна користуватися. Ні підліткам, ні дорослим. Адже будь-яка дитяча косметика незалежно від її вартості містить емоленти. Тобто елементи, які утворюють на шкірі плівку. Але разом з тим вони не дають їй дихати. Але у діток по-іншому працюють сальні та потові залози. Тому для них це не шкідливо. У малюків ми намагаємося зберегти те, що у них уже є. Але коли доросла людина, яка вже має гормональні зміни, у якої вже є синтез сальних та потових залоз, використовує дитячу косметику, то вона тільки погіршує стан шкіри.

Ще одна помилка – впадання у крайнощі. У нас є люди, які взагалі не доглядають за шкірою. Є люди, які користуються дитячою косметикою. А є такі, що користуються всім і одразу. Через це також бувають і висипання, і запалення, і сильні алергічні реакції. Причому вони можуть бути накопичувальними. Допустимо, людина вмивається, а потім застосовує додаткове очищення, яке потрібно застосовувати раз на два тижні, а потім наносить маску, сироватку, крем... І все це відбувається і вранці, і вдень, і ввечері. У таких випадках шкіра може реагувати реактивно. Бо занадто багато засобів. Це призводить до протилежного ефекту. А насправді достатньо базового догляду залежно від типу шкіри. Варто зазначити, що цей догляд також залежить від пори року. Зараз весна, для сухої шкіри необхідне зволоження. Адже сонце поглинає вологу і забирає білок. Для жирної шкіри круглий рік потрібна себорегуляція. Для того, щоб гальмувати надлишкове виділення шкіряного сала. Плюс вечірній догляд також залежно від типу шкіри.

Здорова шкіра обличчя

Як правильно підібрати засоби догляду за обличчям залежно від віку і типу шкіри?

– Дуже часто ми з цим ні до кого не звертаємося. Але це також помилка. Нам здається, що воно зайве, що ми можемо все підібрати самостійно. І в 90% випадках підбір невірний. Уже потім ми потрапляємо до рук спеціалістів, маючи при цьому певні проблеми. І коли вони збирають анамнез, коли людина розповідає, чим вона користувалася, то виявляється, що засоби були підібрані невірно. Навіть якщо ви не обслуговуєтесь у косметолога, то підбір правильного, коректного домашнього догляду має здійснювати спеціаліст. Наразі це окрема спеціалізація. Якщо раніше ми в основному ходили до дерматолога, то зараз можемо звертатися і до косметологів. Хоча б для того, щоб призначити базовий домашній догляд. Але це коли немає якихось серйозних проблем. Але якщо у нас є вугрова хвороба, то дійсно варто працювати саме з дерматологами.

Як правильно доглядати за шкірою різного віку? Чи є тут ще якісь особливості?

– Базовий догляд – це вмивання, тонізація, денний-нічний крем, крем під очі. Це справедливо для шкіри будь-якого віку. Хіба що сезонність повинна постійно змінюватися. Бо у нас є певний тип шкіри, який по-різному себе відчуває залежно від сезону. Бо навіть у сухої шкіри більше п’яти варіацій. У жирної – чотири-п’ять. Проблемна шкіра також має п’ять варіацій. Щоб підібрати догляд, потрібно детально бачити клієнта, провести очну консультацію з оглядом шкіри та збором анамнезу.

Із базою ми вже визначилися: після статевого дозрівання не використовувати дитячу косметику, обов’язково проходити вмивання, тонізацію, наносити денний чи нічний крем, крем під очі. А що стосується таких додаткових процедур, як скрабування або пілінг: це все можна робити дома, але за призначенням. Адже дуже часто ми, маючи проблемну шкіру, камедони, чорні цятки, використовуємо скраби. А це абсолютно неправильно. Кількість цих камедонів буде тільки зростати. Тому все це потребує детального розбору безпосередньо з клієнтом. Так, скраб – це чудово, його можна придбати в будь-якому місці. Але його потрібно застосовувати з певною періодичністю, про яку можна дізнатися під час очної консультації. Наприклад, суха шкіра повинна скрабуватися тільки поліруючими скрабами без абразивних часток. І не частіше ніж раз в 2-3 тижні. Але про це мало хто знає. Також у нас є дівчата, які раз на три дні скрабуються через проблемну шкіру. Таким чином вони наносять собі тільки шкоду.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme