Кого Кириленко призначає в музеї: екс-залізничниця Кучми та міністр Ющенка

У держбюджеті-2015 на фінансування музеїв та заповідників передбачено близько 300 млн. грн. і те, як будуть поділені ці мільйони, багато в чому залежить від менеджерів культурних установ

Кого Кириленко призначає в музеї: екс-за…

Тож до кадрової політики Кириленка варто придивитися уважніше. Так, новоспечений міністр обрав собі напарника, тобто призначив заступником міністра Ігоря Ліхового, який за президенства Віктора Ющенка обіймав посаду міністра культури і отримав прізвисько "професійний нероба" через постійні "липові лікарняні".

Крім того, свого часу Ліхового звинувачували у розкраданні коштів під час реставрації музею Шевченка в Каневі.

НА ФОТО: Ігор Ліховий

А кілька місяців тому Кириленко звільнив з посади директора "Софії Київської" Олену Сердюк і повернув у це крісло Нелю Куковальську, яка до цього вже була гендиректором заповідника з 2000 року по 2012 роки.

НА ФОТО: Неля Куковальська

Нагадаємо, що наказ про звільнення Куковальської тогочасний міністр культури Михайло Кулиняк пояснив нецільовим використанням 1,6 мільйона гривень, виділених на археологічні розкопки на території заповідника, а також за розкриття саркофага Ярослава Мудрого та реставрацію мозаїк Михайлівського монастиря без узгодження з Міністерством культури. Щоправда незабаром всі ці звинувачення у суді не були доведені, а кримінальні справи були закриті. Та й сама персона "балалаєшника" Кулиняка викликає чимало питань.

У той же час відомо, що свого часу на посаду пані Куковальська потрапила "з високої руки" оточення Леоніда Кучми, навіть не показуючи диплома своєму безпосередньому керівництву. Згодом виявилося, що вона є залізничником, у той час, коли заповідником рівня "Софії Київської" має керувати історик або архітектор. А вже на директорській посаді вона отримала диплом Переяславського педінституту за фахом "вчитель історії та українознавства".

НА ФОТО: Музей Пирогово

На тлі гучного скандалу навколо "Софії" призначення нового керівника Національного музею архітектури та побуту в селі Пирогово пройшло без особливого галасу.

Гендиректором став священик Юрій Бойко, який з 1992 року є настоятелем парафії Святих великомучеників Бориса і Гліба (Харківсько-Полтавської єпархії Української автокефальної православної церкви). З чуток, за цим призначенням стоїть особисто Кириленко, який є парафіянином цієї церкви.

Хоча і тут не обійшлося без скандалу. На крісло директора "Пирогово" претендувало двоє колишніх керівників музею, які намагалися поновитися на посаді через суд. По-перше, це Павло Федака, відправлений у відставку в 2012 році (зараз є головою Закарпатської "Просвіти"). По-друге - екс-заступник голови Держслужби туризму і курортів Дмитро Заруба. У грудні минулого року Шевченківський районний суд Києва виніс вердикт на його користь, зобов'язавши влади відновити Зарубу на посаді. Проте міністр культури проігнорував судове рішення і без жодних обговорень та дискусій призначив свою людину.

Такі пристрасті навколо сільського музею - зовсім не дивні. "Пирогово" неодноразово опинявся у центрі уваги правоохоронців у зв'язку із земельними махінаціями. За словами депутата Київради Тетяни Меліхової, починаючи з 2006 року, 415 га цінних земель були безоплатно передані приватникам. Сотні гектарів у буферній зоні роздані комерційним фірмам під забудову, а на території музею під відкритим небом - роздолля для заклдадів громадського харчування і торгових точок.

Все новости Харькова читайте на Depo.Харьков

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme