ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Кого Кириленко призначає в музеї: екс-залізничниця Кучми та міністр Ющенка

У держбюджеті-2015 на фінансування музеїв та заповідників передбачено близько 300 млн. грн. і те, як будуть поділені ці мільйони, багато в чому залежить від менеджерів культурних установ
Depo.
8 квітня 2015 15:06
ФОТО: depo.ua
Кого Кириленко призначає в музеї: екс-залізничниця Кучми та міністр Ющенка
Кого Кириленко призначає в музеї: екс-залізничниця Кучми та міністр Ющенка

Тож до кадрової політики Кириленка варто придивитися уважніше. Так, новоспечений міністр обрав собі напарника, тобто призначив заступником міністра Ігоря Ліхового, який за президенства Віктора Ющенка обіймав посаду міністра культури і отримав прізвисько "професійний нероба" через постійні "липові лікарняні".

Крім того, свого часу Ліхового звинувачували у розкраданні коштів під час реставрації музею Шевченка в Каневі.

НА ФОТО: Ігор Ліховий

А кілька місяців тому Кириленко звільнив з посади директора "Софії Київської" Олену Сердюк і повернув у це крісло Нелю Куковальську, яка до цього вже була гендиректором заповідника з 2000 року по 2012 роки.

НА ФОТО: Неля Куковальська

Нагадаємо, що наказ про звільнення Куковальської тогочасний міністр культури Михайло Кулиняк пояснив нецільовим використанням 1,6 мільйона гривень, виділених на археологічні розкопки на території заповідника, а також за розкриття саркофага Ярослава Мудрого та реставрацію мозаїк Михайлівського монастиря без узгодження з Міністерством культури. Щоправда незабаром всі ці звинувачення у суді не були доведені, а кримінальні справи були закриті. Та й сама персона "балалаєшника" Кулиняка викликає чимало питань.

У той же час відомо, що свого часу на посаду пані Куковальська потрапила "з високої руки" оточення Леоніда Кучми, навіть не показуючи диплома своєму безпосередньому керівництву. Згодом виявилося, що вона є залізничником, у той час, коли заповідником рівня "Софії Київської" має керувати історик або архітектор. А вже на директорській посаді вона отримала диплом Переяславського педінституту за фахом "вчитель історії та українознавства".

НА ФОТО: Музей Пирогово

На тлі гучного скандалу навколо "Софії" призначення нового керівника Національного музею архітектури та побуту в селі Пирогово пройшло без особливого галасу.

Гендиректором став священик Юрій Бойко, який з 1992 року є настоятелем парафії Святих великомучеників Бориса і Гліба (Харківсько-Полтавської єпархії Української автокефальної православної церкви). З чуток, за цим призначенням стоїть особисто Кириленко, який є парафіянином цієї церкви.

Хоча і тут не обійшлося без скандалу. На крісло директора "Пирогово" претендувало двоє колишніх керівників музею, які намагалися поновитися на посаді через суд. По-перше, це Павло Федака, відправлений у відставку в 2012 році (зараз є головою Закарпатської "Просвіти"). По-друге - екс-заступник голови Держслужби туризму і курортів Дмитро Заруба. У грудні минулого року Шевченківський районний суд Києва виніс вердикт на його користь, зобов'язавши влади відновити Зарубу на посаді. Проте міністр культури проігнорував судове рішення і без жодних обговорень та дискусій призначив свою людину.

Такі пристрасті навколо сільського музею - зовсім не дивні. "Пирогово" неодноразово опинявся у центрі уваги правоохоронців у зв'язку із земельними махінаціями. За словами депутата Київради Тетяни Меліхової, починаючи з 2006 року, 415 га цінних земель були безоплатно передані приватникам. Сотні гектарів у буферній зоні роздані комерційним фірмам під забудову, а на території музею під відкритим небом - роздолля для заклдадів громадського харчування і торгових точок.