Знятий у Харкові фільм "Дау" не допускають до показу на Росії

Кінопроект "Дау", знятий у Харкові, глядачі можуть не побачити

Знятий у Харкові фільм "Дау" не допускаю…

Як повідомили Depo.Харків у знімальній групі, Мінкультури РФ заборонило показ чотирьох із десяти фільмів режисера Іллі Хржановського.

У відомстві наголосили, що навіть переміщення цих фільмів за державний кордон РФ з метою демонстрації може бути кваліфіковано як злочин. Російські чиновники вбачають у фільмах пропаганду порнографії.

Водночас, Хржановський вважає таке звинувачення глибокого несправедливим та наголошує – відверті сцени, які присутні у фільмах, існують там як частина художнього образу і кінематографічної мови, а не як пропаганда порнографії. Про це він пише у своєму листі до міністра культури РФ.

Режисер нагадав, що у створенні фільмів "Дау" брали участь такі видатні діячі світової культури, як диригент Теодор Курентзіс, лауреат Нобелівської премії, фізик Девід Гросс, режисери Анатолій Васильєв, Ромео Кастеллуччі, Пітер Селларс, художники Марина Абрамович, Борис Михайлов, Карстен Хеллер та інші. Головним оператором проекту став класик світового кінематографу Юрген Юргес.

Режисер наголошує, що кінопроект "Дау" неподільний і наполягає, аби до показу були допущені всі 10 фільмів. "Кінопроект "Дау" був створений як цілісний художній твір, тому фільми, представлені на отримання прокатного посвідчення, не підлягають штучному відбору і вилученню за рішенням відомчих комісій", – пише у своєму листі до міністра культури РФ Ілля Хржановський.

https://static.novayagazeta.ru/storage/content/pictures/35674/content_001_mink.jpg

Лист, що надійшов на адресу кінокомпанії, яка подавала заявку на отримання прокатних свідоцтв

Довідка Depo.Харків. "Дау" – художній багатосерійний фільм Іллі Хражновського. Це один з найбільш загадкових проектів сучасного кіно. Біографічна драма розповідає про життя Льва Ландау – всесвітньовідомого фізика, лауреата Нобелівської премії. Ідея зняти фільм про легендарного фізика, який у 30-ті роки минулого століття працював в Українському фізико-технічному інституті у Харкові, з’явилася у Іллі Хржановського після публікації мемуарів дружини академіка Ландау.

За різними даними робота над проектом тривала 10-13 років. Одним із головних знімальних майданчиків "Дау" став Харків. У проекті брали участь кілька тисяч осіб, серед яких були і відомі політики, митці та науковці. Світова прем’єра "Дау" відбулася в січні 2019 року в Парижі.

Як повідомляв Depo.Харків, знятий у Харкові фільм "Дау" оскандалився у Парижі.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"