Змонтований у Харкові орган є найкращим в Україні, - Світлична (ФОТО, ВІДЕО)

У Харківській філармонії відбувся перший концерт органної музики
Depo.
19 листопада 2016 09:34
ФОТО: depo.ua
Змонтований у Харкові орган є найкращим в Україні, - Світлична (ФОТО, ВІДЕО)
Змонтований у Харкові орган є найкращим в Україні, - Світлична (ФОТО, ВІДЕО)

Як повідомили Depo.Харків у прес-службі Харківської ОДА, унікальну акустику залу та звучання кращого в країні органу разом із харків'янами оцінили голова Харківської ОДА Юлія Світлична та народні депутати, члени Комітету Верховної Ради України з питань бюджету.

Керівник Харківської ОДА привітала всіх харків'ян з довгоочікуваною подією в культурному житті області.

"Сьогодні ми презентуємо серце органного залу - сам інструмент. І я можу з упевненістю сказати, що, за оцінками фахівців, це найкращий інструмент в Україні", - сказала Світлична.

Вона подякувала колишнім керівникам Харківської облдержадміністрації, які приділяли особливу увагу реконструкції філармонії: Арсену Авакову, який ініціював процес, та Ігорю Райніну, який закінчив будівництво органного залу, що тривало 10 років.

Змонтований у Харкові орган є найкращим в Україні, - Світлична (ФОТО, ВІДЕО) - фото 1

"Звичайно ж, хочеться висловити подяку Президенту України та Кабінету Міністрів України - за особливу увагу до розвитку і потреб Харківської області", - зазначила голова ОДА.

Перед початком концерту Світлична вручила Почесну грамоту Харківської ОДА солістові Харківської обласної філармонії, органісту Станіславу Калініну.

Головний диригент, директор Харківської обласної філармонії Юрій Янко зауважив унікальність харківського органу, що складається з 5700 труб і має 72 регістри.

Змонтований у Харкові орган є найкращим в Україні, - Світлична (ФОТО, ВІДЕО) - фото 2

Світлична зазначила, що відкриттям органного залу та презентацією органу роботи в Харківській обласній філармонії не завершаться. На черзі - реконструкція великого залу на 800 місць.

"Ми сподіваємося на підтримку й Кабінету міністрів, і народних депутатів України. 19 листопада в Харкові вперше пройде виїзне засідання бюджетного комітету Верховної Ради України, де ми піднімемо це питання й будемо наполягати на виділенні необхідного фінансування", - повідомила голова ОДА.

За оцінками фахівців, мінімальний термін, який необхідний на проведення робіт у великому залі, - 2 роки. Вартість робіт оцінюють у суму близько 135 млн грн.

Як повідомляв Depo.Харків, органний зал Харківської обласної філармонії будували більше 10 років. Роботи кілька разів зупиняли. Розморозити довгобуд вдалося в 2015 році керівництву Харківської ОДА. Будівництво завершили за півтора роки. 19 серпня 2016-го, напередодні Дня Незалежності України, зал урочисто відкрив Президент України Петро Порошенко.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків