Як в новому році позбавитися звичок-паразитів та змінити життя

"Цього року все буде інакше" – чи не найпопулярніша фраза напередодні свят

Як в новому році позбавитися звичок-пара…

Щороку ми обіцяємо собі змінити своє життя, нарешті зробити ремонт в квартирі, почати правильно харчуватися, зайнятися спортом, змінити роботу та виконати ще близько сотні подібних "мрій". Але часто обіцянки та плани так і лишаються проектами.

Зміни починаються з визнання

"Визнання змін в новому році – це вже позитивна тенденція. Якщо люди хочуть щось змінити – це вже добре. Можна сказати, що це 50% успіху. Бо існують люди, які нічого не хочуть змінювати, хоча відчувають дискомфорт. Важливо зрозуміти, що різкі зміни, можуть викликати стримуючі фактори та спротив. Мотивація, звичайно, має значення в динаміці трансформації. Але існує низка правил, яких краще притримуватися. Тоді зміни проходитимуть більш якісно", - розповідає психолог та тренер Тетяна Балан.

1 правило: Самоорганізація

Самоорганізація – здатність керувати часовими ресурсами та самодисципліною.

Психолог називає два фактори, які визначають поняття самоорганізації – це самоконтроль та сила волі. Самоконтроль - вміння контролювати свої емоції, а як наслідок, думки та поведінку. Часто це важко для людей, адже головний ворог самоконтролю – звички. Буде корисно написати список звичок, які допомагатимуть змінюватися, та список звичок, які заважатимуть це робити.

Сила волі – здатність усвідомлено ухвалювати рішення.

"Коли ми говоримо про самоорганізацію – це вміння робити паузу, якщо ви емоційна людина, та давати час на ухвалення рішення. Не варто ухвалювати емоційні рішення", - наголошує Балан.

2 правило: Список змін

Усі зміни треба зафіксувати на папері. Варто просто написати, в чому ви хочете змінитися, потім намалювати поруч тих людей, кого стосуватимуться ці зміни.

"Ці люди або допоможуть у чомусь, або навпаки стримуватимуть вас у ваших змінах, і це може порушити стосунки з ними. Треба вирішити - вони будуть ресурсами або стримуючими факторами", - зазначає фахівець.

3 правило: Класифікація змін

Усі зміни варто класифікувати. "Перше – це всередині мене, а друге - в моїй поведінці. Наприклад, коли людина "негативник", а хоче буди "позитивником" – це зміни зсередини, а якщо в поведінці – це менше грубити, більше самоконтролю. Або зміна процесів взаємодії з іншими людьми", - пояснює фахівець

За її словами, треба відповісти собі на питання, в чому полягають зміни і які ресурси будуть необхідні для них. Найосновніші – це фінанси, інформація, час, люди, матеріально-технічна база. І тут дуже важливо визначити найважливіший тип ресурсу і шляхи його отримання.

4 правило: Принцип шинкування ковбаси

Зміни треба проводити потихеньку, по шматочку, але щоденно або щотижнево. Не можна зупинятися. Це правило будь-якої самоорганізації.

5 правило: Позбавитися "паразитів"

Поруч будуть люди-паразити, які заважатимуть і яким не сподобаються прагнення до змін. Така ситуація є нормальною. Треба на них не зважати й продовжувати рухатися за правилом 4 або одразу позбавлятися таких людей.

6 правило. Життєвий імунітет

Пам'ятайте, що зміни – це імунітет в житті. Взагалі людям зміни дуже корисні, адже людина любить зону комфорту. А зміни – це завжди профілактика проблем в майбутньому.

Але не забувайте, що будь-які зміни призводять до нових проблем. Якщо у вас з'являються нові проблеми – це критерій того, що ви йдете вперед. Треба розвивати проблемно-орієнтоване мислення.

"Головне, пам'ятайте: будь-які зміни відбуваються через біль. На жаль, люди йдуть на зміни від болю. Такий закон природи", - зазначає Балан.

Фахівець наголошує, що для більшої ефективності реалізації бажань варто поділитися планами з іншою людиною – задля контролю. Ідеально, якщо "контролером" стане професійний тренер або психолог, але можна залучити й друга або колегу. Але, наголошує Балан, важливо, щоб це була не дуже близька людина, яка не буде зацікавленою особою.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme