Мутні тендери: Як люди Кернеса "відтерли" партнерів Авакова від "сміттєвих" грошей

Близькі до мера Харкова Геннадія Кернеса люди за копійки орендують куплену за міські гроші комунальну техніку, аби вигравати багатомільйонні підряди

"Королі" тендерів харківських комунальних підприємств відомі вже давно й лише продовжують підтверджувати це звання. Мова йде про підприємства, близькі до чиновників та депутатів харківської міськради від партії "Відродження" – Володимира Чумакова та Максима Мусеєва.

Так, 5 лютого КП "Комплекс з вивозу побутових відходів" за результатами торгів акцептувало пропозицію ТОВ "Харків Екоресурс" щодо збирання побутових відходів на території Дзержинського (Шевченківського) та Київського районів міста.

Підрядник повинен збирати, вивезти та утилізувати тверді побутові й великогабаритні відходи, які непридатні для вторинного використання. За таку роботу "Харків Екоресурс" отримає 18,4 млн грн.

Засновниками цієї фірми зараз є такий собі Андрій Твердохліб і громадянин Німеччини Олександр Бейніш. Директором вказаний Петро Бондаренко. Однак важливо, що в 2010 році серед засновників фірми був Володимир Чумаков, який зараз очолює Департамент будівництва та шляхового господарства міськради, а також є депутатом Харківської міськради від партії "Відродження".

Як у Харкові люди Кернеса відтерли партнерів Авакова від "сміттєвих тендерів" - фото 1

Згаданий Олександр Бейніш також більш ніж цікава фігура, пов'язана з Геннадієм Кернесом. Німець довгий час був одним зі співвласників фірм "Чистий дім" та "Чистий дім плюс", які виграли десятки мільйонів гривень у чиновників Кернеса на відлов бездомних тварин та дератизацію будинків.

Він досі є одним із засновників ТОВ "Харків Жилсервіс 2009", і цей факт його ще дужче пов’язує з міським головою. Справа в тому, що серед засновників цієї фірми є ще Геннадій Святенко й ТОВ "Прогресивні технології та комунікації". Засновниками останньої є Віктор Потанін та Ольга Кириллова.

Як у Харкові люди Кернеса відтерли партнерів Авакова від "сміттєвих тендерів" - фото 2

Кириллова є акціонером "7 каналу" та співвласником готелю "Національ", де й розташована "резиденція" Кернеса. Крім того, вона є бізнес-партнером дружини мера Оксани Гайсинської по ТОВ "Торговий центр "Комільфо". До минулого року засновником цієї фірми був особисто Геннадій Кернес. І навряд чи мер довіряв свої активи "лівій" людині.

Як у Харкові люди Кернеса відтерли партнерів Авакова від "сміттєвих тендерів" - фото 3

Віктор Потанін є радником міського голови по взаємодії з комунальними підприємствами. Тож, Бейніша з різних сторін оточують "потрібні знайомства".

До того, ж саме "Харків Екоресурс" є монополістом з оренди комунальної техніки, яку міська влада купує кожен рік. Нові машини купують за кошти територіальної громади, а використовують за копійчану оренду приватники, які завдяки цьому виграють багатомільйонні тендери.

Суперниками "Екоресурсу" під час торгів були ТОВ "Укрековторпром" та ТОВ "Перероблюючий завод". Їхні пропозиції були дорожчими за переможця.

ТОВ "Укрековторпром" заснували Олександр Колінько, Владислав Коломієць і Владислав Плаксін. Цікаво, що в Коломійця є спільний бізнес з родиною екс-нардепа від ВО "Батьківщина" Віталія Немилостивого через ТОВ "Виробництво "Буд-Дизайн".

Засновниками ТОВ "Перероблюючий завод" є Денис Дачук, Святослав Хоменко та Ахмед Косо-огли. Дачук є партнером Геннадія Гаєвого по ТОВ "Підприємство Харківського району "Перероблюючий завод". Гаєвой – бізнес-партнер міністра МВС Арсена Авакова по АТ "Інвестор".

Як у Харкові люди Кернеса відтерли партнерів Авакова від "сміттєвих тендерів" - фото 4

Святослав Хоменко був помічником нардепа віт БЮТ Віталія Данилова. У останнього є спільні бізнес-інтереси з близьким до Авакова нардепом – Ігорем Котвицьким – на Сахалінському нафтогазовому родовищі.

ТОВ "Перероблюючий завод" фактично володіє Роганським полігоном ТБО, який мав бути зачинений кілька років тому через близьке розташування до Міжнародного аеропорту "Харків". Незважаючи на це, щорічно на полігон з Харкова вивозять близько 1 мільйона кубометрів сміття.

Цікаво, що місяць тому "Харків Екоресурс" виграло ще один тендер, де єдиним конкурентом було близьке до міністра внутрішніх справ ТОВ "Перероблюючий завод". Тоді фірма Бейніша отримала підряд на вивіз сміття з приватного сектору вартістю 6,2 млн грн.

Ще один цікавий тендер стосується обслуговування метрополітену, а саме ремонтування та технічного обслуговування водовідливного та вентиляційного устаткування.

2 лютого КП "Підземне місто" заключило договір на ці роботи з ТОВ "Спеціалізований проектно-будівельний монтажний поїзд-753". За три роки підрядники отримають понад 3,25 млн грн. Переможець тендера має слідкувати за технічним станом водовідливного та вентиляційного обладнання у 51-му підземному пішохідному переході біля станцій метро у Харкові.

ТОВ "Спеціалізований "ПБМП – 753" зареєстроване на Олега Стальмакова, який відомий як водій АТП Харківського метрополітену та персональний водій депутата Харківської міськради від "Відродження", голови райадміністрації в Харкові та сина колишнього очільника харківського метрополітену Максима Мусєєва. За даними ЗМІ, у 2009 році Стельмаков на автівці свого шефа збив пішохода.

З 2011 року директором "ПБМП – 753" є Світлана Єрьоменко. У січні 2016 року суд звільнив від кримінальної відповідальності директора цієї фірми та старшого майстра, яких визнали винними у службовій недбалості, що призвела до загибелі дитини у ліфті, який обслуговувала ця фірма. Обох віддали на поруки колективу.

Конкурентами ж в них були новачки - ТОВ "Торговельна компанія "Регіон комплект". Їхня пропозиція була лише на 23 тис грн. дорожчою. Засновниками підприємства є екс-кандидат у депутати Харківської міськради від ВО "Самопоміч" Олег Сидоренко та Інна Земляна.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook