Спалах менінгіту під Харковом: Чи варто панікувати

У місті Люботин під Харковом шкільні канікули розпочалися на кілька тижнів раніше: причини рішення "корегуються", у батьків - паніка
Depo.
7 жовтня 2016 17:00
ФОТО: depo.ua
Спалах менінгіту під Харковом: Чи варто панікувати
Спалах менінгіту під Харковом: Чи варто панікувати

Офіційна версія: мінливість "як вона є"

Повідомлення про позапланові канікули з’явилося на офіційному сайті Відділу освіти Люботинської міської ради вчора, 6 жовтня. Ще вчора чиновники називали причиною позачергових канікул поширення у школах захворювань серозним менінгітом.

"У зв’язку з поширенням у навчальних закладах міста захворювань серозним менінгітом та з метою недопущення виникнення епідускладнень перенесено терміни осінніх канікул для учнів загальноосвітніх навчальних закладів. Початок канікул 6 жовтня 2016 року,  закінчення - 13 жовтня 2016 року. Заняття розпочнуться 17 жовтня 2016 року", - йшлося в повідомленні.

Однак уже сьогодні, 7 жовтня, після хвилі повідомлень у ЗМІ та занепокоєних коментарів у соціальних мережах текст рішення на сайті підправили та привели у відповідність до "офіційної версії", прибравши згадки про серозний менінгіт: "Керуючись ст. 16 Закону України "Про загальну середню освіту", на виконання розпорядження міського голови від 03.10.2016 № 229 "Про перенесення терміну осінніх канікул в загальноосвітніх навчальних закладах міста Люботина", з метою недопущення виникнення епідускладнень перенесено терміни осінніх канікул для учнів загальноосвітніх навчальних закладів".

У відділі освіти міста Люботин розповісти про причини позачергової "відпустки" учнів відмовилися (хоча ще день тому були більш відвертими) й порадили написати інформаційний запит, відповідь на який "прийде в зазначений законом термін".

На форумах міста та соцмережах повідомлення стурбованих батьків, які побоювалися поширення небезпечного захворювання, а тому не хотіли пускати дітей до школи, почали з’являтися ще два тижні тому.

Як під Харковом опалення "переможе" серозний менінгіт - фото 1

Закон і епідемія: проблеми інтерпретації

Водночас, харківські епідеміологи запевняють: причин бити на сполох немає. Спеціалісти Харківського обласного лабораторного центру МОЗ України пояснюють, така кількість захворювань серозним менінгітом є нормальною для осінньої пори року і жодних епідеміологічних підстав для закриття шкіл немає.

За словами завідувача відділенням організації епіддосліджень Тетяни Карлової, в період 18 вересня по 6 жовтня у Люботині на серозний менінгіт захворіли шестеро дітей, випадки захворювань зареєстровані у 4 школах, усі діти не були пов’язані між собою. А отже, говорити про спалах серозного менінгіту немає підстав. Карлова наголосила, що, згідно з законодавством України, спалах інфекції констатується лише за той умови, коли декілька випадків захворювання були пов’язані спільним джерелом та фактором передачі інфекції.

"За останні 8 місяців на Харківщині зареєстровано 45 випадків захворювання серозним менінгітом, що на 6,3% менше, ніж минулого року. З них 41 випадок у місті Харкові", - наголосила Карлова.

Епідеміологи пояснюють, серозний менінгіт - це інфекційне захворювання, що провокується ентеровірусами. Існує декілька шляхів передачі інфекції: через їжу, воду, овочі та фрукти, брудні руки. Однак восени найчастіше вірус передається повітряно-крапельним шляхом, а влітку заразитися менінгітом можна під час купання у водоймах.

Наразі епідеміологи спостерігають за школярами, які контактували з хворими, адже інкубаційний період серозного менінгіту 14 днів.

Самі спеціалісти пов’язують позачергові канікули у школах із низькими температурами у шкільних приміщеннях – на Харківщині у ці дні стало значно прохолодніше, але законодавчих підстав для ввімкнення опалення немає.

За інформацією Харківської ОДА, в регіоні опалення соціальних об'єктів почнуть запускати після 10 жовтня – до того часу канікули "менінгітних шкіл" Люботина скінчяться. Опалення, мабуть, "переможе" небезпечний недуг.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків