Хто отримав на Харківщині "жирну" землю біля Печенізького водосховища (СПИСОК)

Елітною землею на березі Печенізького водосховища у селищі Революційне Вовчанського району "традиційно" володіють непрості та вельми знані харків’яни

Серед власників земельних ділянок тут є колишні прокурори, мери та топові бізнесмени.

Власником однієї з найбільших ділянок (площею 8,6 га) є двічі екс-прокурор Харківської області та теперішній прокурор АР Крим Василь Синчук.

Як харківські капіталісти та чиновники роздери банили землю в Революційному - фото 1

Сусідами прокурора є обслуговуючий кооператив "Житлово-будівельний кооператив "Екопарк "Сосновий бор", який має відразу декілька земельних ділянок, у тому числі ділянки по 24 та 15 га.

Як харківські капіталісти та чиновники роздери банили землю в Революційному - фото 2

Засновниками кооперативу є Ніна Буравльова, Владислав Мітрохін та Людмила Стеріна. Директором – Юлія Горєлкіна. Раніше директором кооперативу був Юрій Логвінов, який також обіймав посаду керівника обласного КП "Фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі". Що ж, тепер видно, кому допоміг побудуватися цей директор.

Буравльова є засновником багатьох підприємств. Зокрема, раніше її партнером по ВАТ "Інститут "Харківагропроект" була дружина власника групи "Мелон" Олексія Ярославського – Тетяна. У ТОВ "Фірма "Катан" партнером Буравльової був брат екс-голови Красноградської РДА та екс-керівника Держуправління охорони природи та довкілля Харківської області Романа Квартенко – Євген Квартенко. Зараз у фірмі "Анда" партнером Буравльової є екс-депутат Харківської облради від ПР та колишній помічник Євгена Кушнарьова Сергій Кадацький. Партнером Кадацького також є Людмила Стеріна.

Владислав Мітрохін є засновником ТОВ "Торговий дім "Південкабель", яке отримує підряди від комунальних підприємств та АК "Харківобленерго". Партнер Мітрохіна по ТОВ "Торговий дім "Південкабель" Сергій Гужва також має ділянку у Революційному у власності.

Власником понад 1 га землі з 2015 року є Поліна Кошарна. Вона є засновником декількох підприємств, а її основний партнер – Олексій Кошарний, який минулого року балотувався до Харківської міськради від "Волонтерської партії".

Також понад 1 га землі має у власності колишній мер Харкова Володимир Шумілкін. Поряд з ним двома ділянками по 1 га кожна володіє Василь Тітаєв. Він є бізнес-партнером сина колишнього мера Харкова Максима Шумілкіна у ТОВ "Ресурс Нафтопродукт". 

Як харківські капіталісти та чиновники роздери банили землю в Революційному - фото 3

Начальник управління з роботи з клієнтами харківського "Мегабанку" Інна Васіщева має на березі водосховища земельну ділянку площею 1,4 га. Також Васіщева є бенефіціаром ДП "Бірюк", яке володіє мисливськими угіддями. Саме керівництво "Бірюка" харківські активісти звинувачують у знищенні Національного природного парку "Двуречанський". Також нагадаємо, що одним з власників "Мегабанку" є гендиректор "Турбоатому" Віктор Суботін.

За маєтком прокурора Синчука має у власності три земельні ділянки голова правління ВО "Харків" Марк Винарський. Цікаво, що його донька Олена Винарська має спільний бізнес з Ніною Буравльовою по ТОВ "Флоріум".

Земельну ділянку площею 2,6 га орендує ТОВ "Інженерні системи "СТК". Серед засновників цієї фірми є вже згадувана Олена Стеріна, депутат Харківської облради від "Солідарності" Віктор Звєрєв, Сергій Канченко, Вадим Кощій, родичка віце-мера Харкова Інна Руденко, а також Оксана Гордієнко, Ольга Мосенцева, Оксана Кулікова та Олександр Риляков.

Як харківські капіталісти та чиновники роздери банили землю в Революційному - фото 4

Заступник голови правління АК "Харківобленерго", директор "Харківенергозбут" Василь Скопенко та його дружина також мають земельні ділянки у цьому селищі. Поряд з ними є земельна ділянка, яка знаходиться у оренді у ТОВ "Таурус". Засновником цієї фірми є ТОВ "Базкар", котра записана на кіпрський офшор "Доверленд Інвестментс лімітед", а директором – Сергій Бордовський. Останній протягом п’яти років був членом правління "Інвестору" Арсена Авакова, а зараз є директором ТОВ "Право А/ТВК", яке також наближене до Авакова. На цей же кіпрський офшор оформлене й ПП "Діатрек", яке володіє ТОВ "Готель "Київський".

Як харківські капіталісти та чиновники роздери банили землю в Революційному - фото 5

Отже, землю в кращих куточках Харківщини отримують фактично одні й ті самі люди, і перелік власників землі у Революційному можна порівняти з власниками землі біля Національного парку "Гомільшанські ліси".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook