Як Харків для європейських депутатів перестав бути східною екзотикою

Роблять промоцію тому, на кого покладають надії. У Харкові пройшло засідання Моніторингового комітету Конгресу Ради Європи

Як Харків для європейських депутатів пер…

Харків – європейська екзотика

До Харкова прибули кілька десятків делегатів від органів влади 31 країни Європи. Оскільки звичайній людині зрозуміти, що таке цей Моніторинговий комітет Конгресу регіональних влад Ради Європи, непросто, було насамперед цікаво почути думку гостей про Україну та Харків, зокрема.

Одна з технічних працівників Ради Європи італійка Аніта, яка зараз живе у французькому Страсбурзі, в Україну приїхала вперше. Вона зізналася, що в європейських столицях про Україну знають трохи більше, ніж нічого. Каже, що, крім гопака та національних українських одеж, що періодично демонструються в Страсбурзі, та війни далеко на сході не мала ніякого уявлення про нас. Дівчина при цьому з величезним подивом та захопленням називає Харків "європейською екзотикою".

Вразили найбільше архітектура, їжа, величезні простори та люди. Зізнається, очікувала побачити когось на зразок румунських ромів, котрі є частими гостями на півдні та заході Європи, а була дуже приємно вражена. Дівчина з подивом питає, чому про вас нічого невідомо, чому ви не ведете в цьому напрямку роботу на заході, чому туристична Україна – це чорна діра на мапі Європи.

Аніта говорить, що вже відправила своїм друзям в Італію та Францію кілька фотографій конструктивістського Харкова. "Невже! Там справді так красиво?", - переповідає відгуки знайомих дівчина.

Вона без тіні сумніву відповідає на питання, чи приїде сюди ще та чи рекомендуватиме своїм друзям подорож на схід України: "Так, звичайно. Нема сумнівів. Вони мають вас побачити". Однак зверху наш європейський промотор додає питання: знаєш, як ми сюди діставалися зі Страсбурга. Й відкидає наївні припущення, що прямим літаком до Києва, а звідти вже до Харкова.

Прикро чути про бажання молодих європейців побачити Харків та одночасно розуміти, що сюди вони найближчим часом точно не приїдуть через нелогічність витрат часу на транспорт. Типовий маршрут із резиденції Ради Європи до Харкова для охочих "європейської екзотики" виявився таким: потягом із французького Страсбурга до швейцарського Базеля, звідти літаком до голландського Амстердама, а вже із Голландії літаком до Києва й, знову ж таки, літаком до Харкова.

Недолуге сполучення із краєм європейської географії розбиває крихкі надії на швидке зближення європейців із нами.

Кількість відкривачів має перерости в якість сприйняття

Навряд чи під час засідання Моніторингового комітету Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи, що пройшло в Харкові 27 червня, були ухвалені якісь вікопомні загальноєвропейські та важливі для всієї України рішення. Також не можна говорити, що саме місце (будівля, зала) проведення засідання Конгресу для його членів, євробюрократов, формально мало надпринципове значення.

За словами Генерального секретаря такі Конгресу Андреаса Кіфера, подібні "сижі" відбуваються планомірно, один раз на п'ять років. Під час засідань бюрократи відслідковують ситуацію з місцевим самоврядуванням у країнах-членах Ради Європи. У Харкові була оголошена фінальна доповідь щодо всієї активності Моніторингового комітету за останній період, у тому числі звіт щодо дотримання законодавства під час виборів на регіональному рівні. Те саме було би оголошене в будь-якому місті Європи.

Цікавинка в іншому – в тій "екзотиці", яку для себе відкрили сотня впливових європейських чиновників і депутатів. Наших потенційних промоторів.

"Я дякую всім, хто завітав сьогодні, членам Моніторингового комітету, на Харківщину. Я сподіваюся, що це надасть можливість нашим європейським партнерам відкрити для себе Україну, тому що більшість із них уперше відвідує Україну та Харківську область. Ми покажемо свій потенціал, це надасть можливість нам розвиватися, знаходити нові кооперації та рухатися вперед щодо без пекового показника і щодо соціально-економічного розвитку", - сказала гостям голова Харківської ОДА Юлія Світлична.

Вона висловила переконання, що проведення Конгресу саме в Харкові – це "потужний сигнал всьому європейському співтовариству: Харків – це Європа, Харків – це безпека, розвиток та ще одне джерело для посилення європейської ідеї на всьому континенті".

Світлична виступила з ініціативою до керівництва Конгресу запровадити на базі європейських інституцій окремі семінари для депутатського корпусу місцевих рад Харківщини, "щоб підвищити відповідальність депутатів перед людьми, запроваджувати при цьому найкращі практики Європейського Союзу". Ініціатива була схвалена, й у план заходів Моніторингового комітету на 2018 рік ці заходи будуть включені, запевнив Кіфер.

У свою чергу президент палати регіонів Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи Ган Марі Хельгесен відзначила плідну співпрацю з керівництвом Харківської ОДА. "Я б хотіла, щоб ця співпраця продовжувалася й надалі. Для нас є дуже важливим підкреслити важливість регіональної демократії. Саме тому, я вважаю, наступна співпраця буде дуже гарним прикладом для інших регіонів у Європі", - сказала вона.

Європейські гості зазнаються, що відкрили для себе схід України і були приголомшені в позитивному сенсі. Маємо сподіватися, що скоро кількість європейських гостей України переросте в якісно нове сприйняття нашої держави.

Офіційно про Конгрес у Харкові

27 червня в Харкові пройшло засідання Моніторингового комітету Конгресу регіональних влад Ради Європи. Моніторинговий комітет Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи стежить за дотриманням зобов'язань державами-членами Європейської хартії місцевого самоврядування, а також готує звіти про стан місцевої та регіональної демократії в Європі й моніторить окремі питання, що стосуються місцевої та регіональної демократії в країнах-членах Хартії.

Усього до Харкова прибули представники 31 країни Європи. Рішення про проведення в Харкові цього засідання було прийняте в березні у Страсбурзі. Майже 100 учасників та гостей, з яких 63 представляють регіональну владу європейських країн та є членами Моніторингового комітету Конгресу РЄ

Так, серед гостей Харківщини були представники всіх чотирьох європейських країн, що входять до складу G7: Німеччини, Великої Британії, Франції та Італії. А також депутати з Нідерландів, Швейцарії, Бельгії, Португалії, Швеції, Норвегії, Фінляндії, Данії, Польщі, Угорщини, Чехії, Словаччини, Туреччини, Азербайджану, Вірменії, Грузії, Латвії, Литви, Естонії, Ірландії, Сербії, Боснії та Герцеговини, Молдови, Мальти, Греції, Болгарії та, звичайно ж, України.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme