Як грузин Шокіна сам себе відшмагав

Чому заступник генпрокурора Давид Сакварелідзе мовчить про те, хто був готовий йому платити $10 млн. в місяць

"Мене хотіли взяти на "утримання" - 10 мільйонів доларів на місяць", - заявив Сакварелідзе, підкресливши, що він, як і належить кришталево-чесному прокурору та борцю з корупцією, від такої щедрої пропозиції відмовився. Втримався від спокуси в мить стати мультимільйонером. Але чомусь пан прокурор не назвав ані того, хто пропонував його озолотити, ані умов можливої угоди.

Після цього шановний заступник генпрокурора почав говорити про важливість боротьби з корупцією, очищення прокуратури, та про свої незаперечні чесноти. "Я не працюю на олігархів, я не політик і з політикою не пов'язаний. Це, до речі, хороша позиція - у мене розв'язані руки і немає боргів ні перед ким, крім суспільства", - заявив Сакварелідзе.

Все правильно сказав, до того ж красиво, і про незалежність та незаполітизованість правоохоронців і про розв'язані руки, жодних питань. Але, чомусь картина виходить, м'яко кажучи, негарна. Всі ми знаємо, що сказавши "А", треба говорити "Б".

Пропозиція хабаря на таку астрономічну суму - це надзвичайно серйозний злочин. І, якщо чесний чиновник калібру заступника генпрокурора, отримує таку пропозицію, він має не бігти давати інтерв'ю, а провести спецоперацію, затримати того, хто з такими пропозиціями виступає на гарячому, провести розслідування, з'ясувати хто і що вимагатиме за таку "зарплату", а вже потім розповідати ЗМІ про свою кришталеву чесність. Ну, а тих, хто намагається посадити на зарплату Генеральну прокуратуру, Сакварелідзе на пару з Шокіним мали б продемонструвати суспільству уже з-за грат. Ось тоді громада оцінила б чесність нової прокурорської влади.

Зараз же пан Сакварелідзе замість кришталево-чесного прокурора виглядає співучасником злочину, тобто людиною, що покриває корупціонерів. До того ж Сакварелідзе банально підставив свого шефа - генпрокурора Віктора Шокіна. Якщо з такою щедрою пропозицією звертаються до заступника генпрокурора, то цілком логічно припустити, що аналогічну пропозицію отримав і сам Шокін, і немає ніякої гарантії, що той відмовився.

Або ж вся ця історія - лише погано продуманий піар Сакварелідзе. Бо єдиним доказом реальності такої пропозиції є його слова. А слова не підкріплені жодними доказами, як відомо, просто балаканина. Я, звичайно, навіть не припускаю, що заступник генерального прокурора може розповідати вигадані історії журналістам, аби лише красиво позиціонувати себе, але ж доказів катма. І тепер пан Сакварелідзе виглядає в очах громадськості або людиною, що покриває корупціонерів, або ж звичайним хвальком-вигадником. Навіть складно сказати, що з цього гірше.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook