Вода з фонтанів та правило п'яти кварталів: Лайфхаки для дешевих подорожей

Де шукати дешеву їжу, чому можна взагалі не платити за житло та о котрій годині треба ходити до супермаркетів, щоб залишитися із повними гаманцями

Сергій Іванов

До старту сезону відпусток залишилося менше двох місяців. Саме час починати планувати власні мандрівки. Для тих, хто воліє не звертатися до турагентів і самостійно планує подорожі, Depo.Харків зібрав корисні поради, як заощаджувати кошти у мандрівках.

Планування

Усі досвідчені мандрівники радять починати планувати подорожі щонайменше за півроку. Крайні строки - 1,5-2 місяці. За кілька місяців квитки на лоукости можна встигнути "відхопити" за 10 євро.

Якщо також заздалегідь забронювати кімнати в хостелі, можна зекономити до 15-20% від їхньої вартості.

Варто зменшити все, що можна зменшити. Похідна зубна щітка і паста, маленька пляшка шампуню, мінімум речей – багаж має вмішуватися в ручну кладь літака. Так зменшиться вага рюкзака і, відповідно, навантаження на спину. Це дуже важливо для комфортного відпочинку. І ще одне правило: 20% місця в рюкзаку мають бути порожніми – його варто залишити для подарунків.

Транспорт

Якщо протягом подорожі заплановані відвідини багатьох містечок, варто обрати нічні переїзди. Квитки на такі потяги та автобуси іноді трохи дешевші за денні, та й час це зекономить. А заразом і кошти на ночівлю.

Для бронювання квитків краще користуватися місцевими сайтами – вони зазвичай мають вигідніші пропозиції. Також варто дивитися квитки не лише в пункт призначення, але й в сусідні міста. Часом дешевше купити квиток на літак в сусіднє місто, а потім доїхати поїздом чи автобусом у пункт призначення, ніж мати прямий переліт.

Якщо їде компанія і є той, хто вміє водити машину, можна винайняти авто. У багатьох країнах добова оренда машини на 4-5 людей обійдеться дешевше, ніж квитки на автобуси та потяги. Наприклад, у Франції за квиток на міжміський автобус доведеться викласти 20-40 євро. Орендувати авто на добу можна за 40-50 євро.

Не варто забувати про автостоп – бюджетний варіант для мандрівників. Щоправда, для такого способу пересування треба, як то кажуть, мати хист, адже не кожен готовий вийти на трасу в пошуках незнайомої людини, яка згодиться підкинути до пункту призначення або хоч б в потрібному напрямку.

Житло

Готелі – дороге й сумне задоволення. Хостели вигідніші. Винайняти ліжко там обійдеться значно дешевше, та й компанія може бути веселою (іноді, щоправда, занадто, але це скоріше виключення з правил). Досвідчені мандрівники радять взагалі обирати найдешевший хостел у місті – чим скромніше умови житла, тим менше часу у ньому проводять і, відповідно, тим швидше йдуть вивчати місто. А саме це для мандрівника і головне.

Каучсерфінг – відомий сервіс, на якому можна знайти людей, які з радістю прихистять подорожнього в себе вдома, а іноді ще й проведуть екскурсію містом та смачно нагодують.

Ще один варіант - взяти із собою намет та подорожувати уже із "власним житлом". Ночувати можна у міських парках, на пляжах або спеціальних туристичних зонах, де за невеликі гроші можна буде скористатися душем та пральнею.

Їжа

Найкраще купувати їжу в супермаркетах під вечір - так економиться від 20% до 60% вартості товарів. Особливо це стосується їжі, яка швидко псується – молочних продуктів нетривалого зберігання, хліба, фруктів та овочів, а також кулінарії. Ціни на ці категорії товару під вечір знижують.

Не треба йти у кафе на центральних вулицях туристичних міст: за такі відвідини прийдеться викласти "кругленькі" суми. Це - істина, яку мандрівники називають "правилом п'яти кварталів": треба втекти за п'ять кварталів від туристичного центру чи відомої пам'ятки і там шукати доступну їжу. Тим більше, що пробувати традиційну місцеву їжу можна передусім в маленьких кафе поза центром. Дуже часто це сімейні бізнеси, і ставляться до відвідувачів там по-родинному, а ціни значно нижчі це "центрові".

Варто також пошукати заклади типу "All you can eat". Ось тут можна найтися до схочу за відносно невеликі гроші. Принцип роботи таких кафе – оплата береться лише за вхід, а далі черево набивається смаколиками зі шведського столу.

Не треба купувати воду: майже в усіх туристичних містах є безкоштовні джерела. Треба просто взяти з собою маленьку пляшку та набирати воду "в процесі". Тим більше, що питна вода є навіть в деяких фонтанах, позначених відповідними табличками.

Розваги

Найкращий час, принаймні для економії коштів - міжсезоння. Треба дізнатися, коли в пункті, куди планується поїздка, починається пік туристичного сезону, та спробувати потрапити туди на два-три тижні раніше. Так можна заощадити до 50% від вартості квитка та уникнути черг до парків розваг.

Квитки можна купувати заздалегідь в інтернеті - це дешевше на 5-10%, ніж придбання у касі, ще й час економить. Також варто чатувати на акції в мережі: може пощастити на бонуси.

Перед подорожжю музейними містами варто заздалегідь відшукати і скачати на телефон аудіогіди. Іноді без супроводження дуже важко зрозуміти, наприклад, цінність картин, особливо в музеях сучасного мистецтва, та й 5-10 євро можна заощадити. Крім того, у будь-якому музеї існує "безкоштовний" день. Краще з'ясувати цю інформацію перед поїздкою та не платити за квиток, коли можна сходити безкоштовно.

Якщо хочеться придбати кілька сувенірів на згадку, то туристичні крамнички - не найкращий варіант для цього. Гайда на ринки зі старовиною та в антикварні крамнички! Як правило, речі там мінімум на 20% дешевші та в рази унікальніші.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків