Маленька Японія та "український Байкал": ТОП-5 напрямків для весняних подорожей

В Україні є місця, де квітнуть сакури, плавають рожеві фламінго, "ховаються" фіорди та виступають вогняні артисти

Маленька Японія та "український Байкал":…

До травневих свят залишилося близько трьох тижнів. Це чудова можливість відволіктися від повсякденного клопоту та поїхати в одне із унікальних мальовничих місць нашої країни. Саме час спланувати власний відпочинок. Depo.Харків зібрав п'ять напрямків, куди можна поїхати на травневі свята.

Цвітіння сакури та долина нарцисів

Маленьку Японію можна знайти в українському Ужгороді. Тут є відома на всю країну алея сакур. Ці унікальні дерева починають цвісти наприкінці квітня. Побачити цвітіння символу країни сонця, що сходить, на власні очі хоч раз варто. Крім того, привітний Ужгород зустрічатиме гостей фестивалем вогню. Він проходитиме 2 та 3 травня. Виступатимуть артисти з України та Угорщини. Приїхавши сюди, не забудьте піти до Ужгородського замку, особливої уваги вартують різнокольорові замкові сходи.

На Закарпатті також в цей час варто відвідати містечко Хуст. Доїхати туди можна на автобусі від Ужгорода. Тут є унікальна долина нарцисів, які починають квітнути у травні й радують око приблизно місяць. Відвідавши долину, ви просто "потонете" в океані нарцисів, вдихнете гірське повітря та аромат квітів.

Дістатися з Харкова до Ужгорода можна потягом. Квиток – близько 400 грн, але в дорозі прийдеться провести не менше 19 годин. Або спочатку приїхати до Києва, вже звідти сісти на потяг до Ужгорода. Вартість поїздок приблизно однакова.

Де шукати "українську Венецію"

На Одещині є невелике місто Вилкове. Його називають "українською Венецією". Тут замість тротуарів – канали та протоки, адже Вилкове розташоване на островах у гирлі Дунаю та є головним виходом до української дельти цієї річки. Головний транспорт – човни та човники. Ними пливуть на роботу, або просто до сусідів, а будинки стоять на спеціальних кілках. Саме тут Дунай впадає в Чорне море. Місто заснували старовіри. Тут і нині є кілька унікальних церков. А ще у Вилковому створений заповідник "Дунайські плавні". У ньому мешкають 65% птахів, зареєстрованих в Україні, серед них і рожеві фламінго.

Для того, аби побувати в цьому унікальному містечку, треба приїхати спочатку до Одеси. Вартість проїзду у плацкарті – приблизно 270 грн, а потім автобусом до Вилково. Вартість проїзду близько 100 грн.

Рафтинг Черемошем

Весна – ідеальний час для сплавів гірськими річками, адже в цей час вони найбільш повноводні. Бурхливі потоки підвищують рівень адреналіну в організмі та дарують купу незабутніх вражень. Це справжній рай для любителів активного відпочинку. Одним з найпопулярніших варіантів є річка Черемош на Франківщині. Сплавляються від Шибеного.

Вартість таких розваг стартує від 250 грн. Із Харкова треба їхати потягом до Івано-Франківська, а потім автобусом до Ільців або Дземброні. Вартість квитків на потяг – приблизно 400 грн. Автобус обійдеться у 60 грн.

Буцький каньйон

На Черкащині є унікальне мальовниче місце – Буцький каньйон на річці Гірський Тікич. Його називають "маленькою Швейцарією" та фіордом в серці України. Ця місцина вражає унікальною природою, адже граніти Буцького каньйону – Протерозойської ери, тобто їм близько двох мільярдів років. Загальна довжина каньйону – приблизно 2,5 км, а ширина - 80 м. Висота скель сягає тридцяти метрів. Подекуди кам'яні береги каньйону нагадують Стоунхендж. Є тут і водоспад. Щоправда, це справа рук людини. Адже саме у Буцькому каньйоні наприкінці 1920-х років побудували першу в Україні ГЕС. Працювала вона до 90-х років. Тепер замість електростанції та греблі є невеликий водоспад.

З Харкова треба доїхати до Києва, а потім автобусом до каньйону. Вартість - приблизно 350 грн.

Найглибше озеро України

Ще один напрямок для весняної подорожі – озеро Світязь. Його ще називають "український Байкал", адже це найбільше озеро нашої країни. Розташоване на Волині в Шацькому районі. У вітряну погоду тут можна побачити півтораметрові хвилі, що додає озеру схожості з морем. Протяжність берегової лінії становить близько 30 км. Це озеро називають одним із семи природних чудес України. Вода у Світязі настільки прозора, що в ясну погоду дно можна побачити на глибині 2-3 м. Знайдеться тут пожива і для рибалок. В Шацьких озерах водиться більше 300 видів риб. Найбільш поширеними видами є плітка, окунь, щука, лящ, сазан, в'язь, карась та короп.

Дістатися до Шацьких озер можна, доїхавши спочатку до Ковеля потягом, а потім автобусом. Вартість такої поїздки складе приблизно 250 грн.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme