Від печери до фортеці: Куди харків'янам поїхати на новорічні свята

Етнічні гуляння, прогулянки європейськими містами та засніжені краєвиди Карпат. Як мешканцям Харківщині перетворити святкові вихідні на незабутню подорож

Від печери до фортеці: Куди харків'…

Новий рік вже не за горами. Магазини та супермаркети Харкова майорять різноманіттям новорічних прикрас та подарунків, а самі містяни активно складають плани на свята. Найкращий спосіб с зустріти Новий рік незабутньо та яскраво – поїхати в маленьку подорож.

Новий рік на головній вершині України

Один із найпопулярніших напрямків зимового відпочинку – Карпати. Щороку чимало українців віддають перевагу саме сніговим схилам українських гір.

Прихильникам активного відпочинку пропонують зустріти Новий рік просто на Говерлі. За гарної погоди на найвищу гору України підіймаються десятки екстрималів. Підйом на висоту 2061 м триває 5-6 годин . Головне – правильно підібрати одяг та не забувати про зручне взуття, а ще – не йди на гору без супроводу досвідчених провідників. Раз у житті все ж варто спробувати відкоркувати пляшку шампанського на горі в новорічну ніч.

Якщо підійматися в гори не готові, а помилуватися вражаючими краєвидами хочеться, можна приїхати на свята у високогірні села. Майже в кожному з них гостинні місцеві мешканці готують святкові програми в найкращих карпатських традиціях.

Дістатися пункту призначення можна потягами до Львова, Ужгорода чи Івано-Франківська. Вартість приїзду у плацкарті становить приблизно 250 грн.

Ціна на проживання у садибах та готелях стартує від 250 грн/доба у святковий період.

Головна ялинка України

Якщо до засніжених Карпат їхати далеко, а сидіти вдома зовсім не хочеться, можна поїхати до столиці та зустріти Новий рік біля головної ялинки країни. 30-метрову красуню привезли з Прикарпаття, її встановлять на Софійській площі. На мешканців та гостей столиці чекає казкова новорічна програма та концерт. Окрім того, під час свят у Києві можна буде відвідати фестиваль "Carol-fest", святковий ярмарок, парк казкових скульптур і атракціонів "Казки старого Подолу" на Контрактовій площі.

Доїхати із Харкова до Києва можна потягами або автобусами. Вартість квитка в плацкарті – від 120 грн, поїздка швидкісним потягом обійдеться у 285 грн. Варіть проїзду в автобусах складає в середньому 350 грн.

Любителі гострих відчуттів можуть зустріти новий рік у печері. Так, печера Млинки на Тернопільщині - горизонтальна гіпсова печера лабіринтового типу. Вона вважається однією з найгарніших в Україні. Загальна довжина ходів складає майже 45 км. Температура в печері і взимку, і влітку приблизно 9-10 градусів тепла, тож переохолодження остерігатися не варто. Маршрутів у печері просто колосальна кількість. Усі вони ретельно нанесені на карту, але всіх ходів не знає ніхто, а скільки ще невідкритих - можна лише здогадуватися.

А от вечеря, яку доведеться тягнути на своїй спині не один кілометр, пробираючись звивистими ходами печери, стане по-справжньому святковою та незабутньою. Але Новий рік під землею варто зустрічати лише у супроводі досвідченого інструктора.

Для того, аби дістатися печери, треба їхати до самого Тернополя. Вартість проїзду потягом в плацкарті становить близько 200 грн. А вже із Тернополя разом із супроводом вирушати за незабутніми відчуттями.

Зачарований Кам'янець-Подільський

По-справжньому чарівні новорічні свята в Кам'янець-Подільському. Взимку тут панує атмосфера дива і яскравих вражень. Зустрічаючи 2018 рік в одному з найпрекрасніших міст України, потрібно обов'язково відвідати одну з найбільш неприступних фортифікаційних споруд Україні – Хотинську фортецю, а також замок-фортецю в Меджибожі. Крім того, можна прогулятися звивистими вуличками старого міста, відвідати унікальні сувенірні ярмарки, спуститися до Смотрицького каньйону або до місцевих підземель.

Для любителів активного відпочинку є можливість покататися на лижах, або зустріти новий рік у повітряній кулі.

Доїхати з Харкова можна потягом до Хмельницького. Вартість проїзду в плацкарті складає 170 грн, а звідти автобусом до Кам'янця за 70 грн. Проживання коштуватиме приблизно 250-300 грн.

Казкова Європа

Ще один варіант незабутньо провести зимові вихідні – поїхати до Європи. Безвізовий режим значно спростив можливості таких поїздок й планувати вихідні за кілька місяців та чекати візи вже не потрібно. Європейські міста під час свят перетворюються на справжню казку. Тут і резиденції Санта-Клауса, і святкові ярмарки, і світлові шоу. Їхати краще трохи раніше Нового року, на католицьке Різдво. Головні святкові події зазвичай припадають на 22–25 грудня. Одні із найбільш доступних для харків'ян варіантів – Чехія та Польща. Старовинна Прага перетворюється на місто див та казок, а площі Варшави заполоняють величні вертепи. До речі, подарунки польським дітям приносить зовсім не Санта, а Зоряна людина. Раніше в костюм Зоряної людини вбиралися священики і ходили по селах, обдаровуючи жителів гостинцями. Сьогодні цього казкового героя можна зустріти й на вулицях великих міст.

Їхати до Європи можна із Харкова автобусом - така поїздка триватиме майже добу, а її ціна стартуватиме від 1 тис. грн. Або поїхати потягом до Львова, вже звідти автобусом до Європи. Вартість проїзду в плацкарті становить близько 180 грн. Квиток на автобус до Варшави – від 350 грн, до Праги – від 400. Проживання у святковий період обійдеться у 8-10 євро за добу.

Новий рік за гоголівськими мотивами

Зустріти Новий рік або Різдво, занурившись етнічні мотиви, можна й не далеко від Харкова. Варто лише дістатися Диканьки.

Селище Диканька на Полтавщині, в першу чергу, асоціюється з гоголівськими персонажами: ковалем Вакулою, норовливою красунею Оксаною, відьмою Солохою та Чортом. Приїхавши сюди, можна з головою зануритися в атмосферу українського хутора. У новорічну ніч тут просто на вулицях співають пісні з українського фольклору. На території селища є етнографічний ресторан, де влаштовують справжні театралізовані вистави.

Переночувати можна в гостевих садибах та готелях. Вартість проживання у святковий період - від 300 грн.

А от дістатися до Диканьки найліпше через Полтаву. До Полтави можна доїхати маршруткою за 100 грн, швидкісним потягом за 160 грн. З Полтави до село курсують автобуси, вартість проїзду складає 60 грн.

Новий рік поруч з домівкою

Якщо ж поїхати далеко немає змоги, а проводити святкові вихідні в Харкові не хочеться, можна обрати для святкування Нового року один із заміських комплексів відпочинку. Мальовничі зимові пейзажі Печенізького водосховища, Старого Салтова чи Коропових хуторів - також непогана перспектива гарно провести час.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme