“Ведмедокоти” та шаблезубі олені: Як цим екзотичним тваринкам живеться у харківському Екопарку (ФОТО)

Рідкісні азіатські тварини бінтуронги отримали у харківському Екопарку новий будиночок

Гипич Надія
Журналістка Depo.Харків
“Ведмедокоти” та шаблезубі олені: Як цим…

Новий будинок для тваринок з Південно-Східної Азії бінтуронгів (яких ще називають "ведмедокотами" через будову тіла і манеру пересування) нещодавно побудували в Екопарку.

Про це Depo.Харків повідомили у прес-службі Екопарку.

Будиночок забезпечений великими оглядовими вікнами, утеплений і розрахований на цілорічне утримання. Всередині приміщення обладнане гілками і колодами, по яких бінтуронги спритно лазять, і затишними будиночками-укриттями.

У теплу пору тваринки зможуть, як і раніше, виходити на прогулянку у вольєр до мунтжаків (шаблезубих гавкаючих оленів).

В Екопарку кажуть, що в новому будинку зараз живуть чотири бінтуронги - два самця і дві самки. Ще одна самка з дитинчам містяться поки що окремо.

Рік тому в Екопарку вперше народилося два бінтуронги, і один з них цього літа переїхав в інший зоопарк.

"Ці звірі, що віддалено нагадують кішку і куницю, ведуть переважно нічний спосіб життя, вдень вони вважають за краще відпочивати. Активність проявляють в сутінках, і коли час підкріпитися. Тоді вони спускаються і, незграбно перевалюючись, "поспішають" до своїх годівниць. Годуємо ми їх раз на день. "Ведмедокоти", хоча і хижаки, великі ласуни - люблять стиглі тропічні фрукти, особливо папайю і ананаси. З білкового раціону вони віддають перевагу курятині і перепелиним яйцям", - розповіли в Екопарку.

Довідка Depo.Харків. Бінтуронг - хижий ссавець сімейства віверових. Через зовнішню схожість раніше зараховувався до сімейства єнотових. Єдина тварина Старого Світу (Афроєвразії), здатна хапати предмети хвостом. А ще вони пахнуть попкорном.

Як повідомляв Depo.Харків, у пари найстарішого роду оленів, що виник біля 15-35 млн років тому в епоху міоцену, - гавкаючих оленів мунтжаків, які живуть у харківському Екопарку, вдруге за останній рік народилося дитинча. Ці олені унікальні тим, що в них є ікла на верхній щелепі. Такі "бивні" притаманні лише дорослим самцям. Вважається, що в доісторичну епоху такі шаблезубі олені водилися в Європі.

Читати також: В харківському Екопарку народилося дитинча нащадків шаблезубих оленів

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme