В Україні еволюціонує міський тип сказу, - харківські лікарі

За сім місяців поточного року від укусів скаженими тваринами постраждав 61 житель Харківського регіону 

В Україні еволюціонує міський тип сказу,…

Як повідомили Depo.Харків у Харківському обласному центрі здоров'я, за цей же період зареєстровано 35 випадків захворювання тварин проти 41 випадку в минулому році. За антирабічною допомогою звернулися 2 225 жителів області.

В центі зазначили, що в Україні є умови для поширення захворювань людей на сказ.

"Фінансові труднощі значно скоротили заходи боротьби з гризунами, - сказано в повідомленні. - В країні також гостро стоїть проблема з бездомними тваринами. Причинами складної ситуації в Україні щодо сказу собак і кішок також є недостатній контроль за виконанням правил утримання тварин і безвідповідальність їхніх власників. В результаті збільшується кількість бездомних тварин, особливо на околицях міста, на територіях інших населених пунктів, дачних ділянок, прибудинкових територіях. За рахунок цього еволюціонує міський тип сказу".

За даними фахівців, частіше за інших сказ переносять лисиці (38,7%), коти (25,6%), собаки (20%), домашні сільськогосподарські тварини (11,8%), а також кажани.

"Найчастіше кусають собаки, рідше кішки і дикі тварини. Більшість укусів тварин слід вважати небезпечними в плані зараження сказом, тому що в момент укусу тварина може не мати зовнішніх ознак захворювання", - сказано в повідомленні.

Головною ознакою захворювання диких тварин є зміна поведінки, насамперед, втрата відчуття страху.

"Виділення вірусу зі слиною у тварин починається за кілька днів до розвитку клінічних ознак хвороби і триває протягом усього періоду захворювання. У собак інкубаційний період триває від 2 до 8 тижнів. Потім послідовно собака стає неспокійною, ховається від людей, з'являється водобоязнь і слинотеча і через 1-3 дні тварина кидається на людей, майже не гавкає або гавкає з підвиванням. Морда покрита густою слинної піною. В судомах паралічу тварина гине. Збудник захворювання в холодну пору року довго зберігається в неприбраних трупах тварин, загиблих від сказу", - зазначили в центрі.

Інкубаційний період при сказі у людини коливається від 14 днів до 6-12 місяців.

Як повідомляв Depo.Харків, у Харківській області виявлені неблагополучні території по АЧС, лейкозу та сказу великої рогатої худоби, сказу котів і собак, щура, кажана та коней.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme