В обласній інфекційній лікарні Харківщини підключать найбільшу в регіоні ємність з киснем, – керівник медзакладу

У Харківській обласній інфекційній лікарні побудують кисневу магістраль, з урахуванням якої в медичному закладі зможуть забезпечити доступом до кисню всіх хворих на коронавірус   

У Харківській обласній інфекційній лікарні, яка є опорною для госпіталізації хворих на коронавірус, побудують нову кисневу магістраль, заявив сьогодні, 20 жовтня, під час прес-конференції директор обласної інфекційної лікарні Павло Нартов.

Нартов зазначив, що в Харківській області зараз напружена ситуація із кількістю тяжко хворих на коронавірус, яким потрібен кисень.

"Цим хворим ми маємо надати цю допомогу, але кожна лікарня забезпечена своїм ресурсом. Наприклад, щодо нашого лікувального закладу, він був розрахований спочатку на 200 ліжок, коли розпочалася пандемія, ми розширилися на 240, укомплектували ліжка спеціалістами, організували достатню кількість бригад, в які включені анестезіологи, - сказав Нартов. - Зараз наша лікарня розрахована на 290 ліжок".

Він зазначив, що станом на 20 жовтня в лікарні підключені 67 точок доступу до кисню, ще 40 точок є в приміщенні дитячої лікарні, яку також використовують для госпіталізації хворих на коронавірус.

"Ми плануємо найближчим часом додатково на третьому-четвертому поверхах побудувати магістраль, яка буде розрахована на 116 кисневих точок. І, якщо брати кисневі точки, а також концентратори, яких у нас є в наявності 40, ми можемо забезпечити киснем ту кількість хворих, які будуть госпіталізуватися – 290. Якщо необхідно буде розширитися, ми цим питанням займаємося, у нас є кафедральні приміщення, ми в цих приміщеннях будемо розміщувати палати для лікування хворих", - сказав Нартов.

Він додав, що в реанімації лікарні зараз зайняті всі 12 ліжок, які обладнані апаратами ШВЛ. Ще 16 ШВЛ встановлені в звичайних відділеннях.

Нартов зазначив, що наказ Міністерства охорони здоров’я про необхідність забезпечення 80% ліжок кисневими точками доступу вийшов нещодавно. "У нас спочатку було 12 точок і ми використовували звичайні балони, потім ми почали вирішувати це питання, у нас були додаткові дві ємності по 600 літрів, зараз у нас ємність, яку ми використовуємо, це 3 тис. літрів. Зараз ми за два-три тижня поставимо найбільшу ємність, яка є в Харківській області, 20-тонну ємність, Для цієї ємності необхідна спеціальний майданчик та проектна документація, ми над цим працюємо", - сказав Нартов.

Читайте також: На Харківщині за добу виявили майже 450 інфікованих коронавірусом, померли семеро людей, – РНБО

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme