В кіберполіції розповіли, як не стати жертвою фішингу

Пильність, обережність і конфіденційність допоможуть не спійматися на вудочку шахраїв

Гипич Надія
Журналістка Depo.Харків
В кіберполіції розповіли, як не стати же…

Фішингові сайти можуть повністю копіювати дизайн інтернет-магазинів, банків, платформ оголошень, сервісів обміну валют - будь-яких сайтів, де користувачі вводять свої конфіденційні дані.

Як передає Depo.Харків, про це попереджають у Департаменті Кіберполіції.

Тому останнім часом все більше людей стикаються з таким видом шахрайства як фішинг (від англ. fishing – рибна ловля), коли злочинці обманом примушують користувачів поділитися своїми конфіденційними даними, найчастіше паролем або номером кредитної карти.

Харків’яни у соцмережах активно скаржаться на подібні випадки шахрайства.

"Продавала на OLX туристичну палатку. Лише створила об’яву, як мені почали активно писати у Вайбер з різних номерів і надсилати посилання на сторінки, де мені треба ввести номер моєї кредитки. Мене це здивувало, я відповіла всім, що оплата лише на мою картку, без усіляких посилань. Всіх як вітром здуло", - розповідає харків’янка Марія.

У Кіберполіції пояснюють, що кіберзлочинці створюють фішингові ресурси та полюють на дані користувачів. Ці дані, зазвичай, використовують для викрадення грошей з рахунків або для інших злочинних цілей.

Тому, щоб не стати жертвою злочинців, правоохоронці рекомендують дотримуватися наступних правил:

 - ніколи не переходити за сумнівними гіперпосиланнями;

 - для онлайн-шопінгу обирати лише перевірені ресурси та ретельно перевіряти їх URL-адресу, адже один непомітний символ може означати, що ви потрапили на фішинговий сайт;  

 - нікому не повідомляти дані карти, паролі та інші дані, що можуть використовуватися для підтвердження платежів;  

 - у разі купівлі на платформі оголошень, обговорювати деталі угоди тільки в чаті цієї платформи та не переходити у месенджери.

Нагадаємо, нещодавно співробітники Харківського управління кіберполіції виявили в Херсонському СІЗО шахраїв, які називалися працівниками "служби безпеки" найбільших банків України, а також ошукували клієнтів інтернет-магазинів. Шахраї, на чолі з 20-річним ватажком, видурили 18 млн грн у клієнтів банків та інтернет-магазинів.

Читати також: У Херсонському СІЗО діяли шахраї, які видурили 18 млн грн у клієнтів банків та інтернет-магазинів

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme