В Харкові відкриється притулок для жінок, які постраждали від насильства

Робота першого в місті притулку для жертв гендерно обумовленого насильства розпочнеться в листопаді
Depo.
21 жовтня 2016 17:14
ФОТО: depo.ua

Як повідомила Depo.Харків прес-служба Харківської ОДА, нюанси організації роботи притулку та інші аспекти вирішення в області питання гендерного насильства обговорили під час зустрічі заступника голови облдержадміністрації Михайла Черняка з делегацією Представництва Фонду Народонаселення ООН в Україні.

За інформацією представника Фонду Каспара Піка, процес підготовки до відкриття в місті Харків першого притулку для жінок - жертв гендерно обумовленого насильства наразі виходить на завершальну стадію. Запуск у роботу закладу, в якому зможуть знайти прихисток до десяти жінок, заплановано на листопад 2016 року.

"Надалі протягом року ми профінансуємо цей притулок, і за цей час його роботи зможемо отримати інформацію - хто звертається за допомогою, та які є потреби, - пояснив Каспар Пік. - Притулок - це кінець ланцюжка, котрий починається з профілактики, а продовжується реагуванням та наданням допомоги. Жінка повинна знати, що є безпечне місце, куди вона зможе втекти. Якщо вона не знає, куди піти, то може і не звернутися за допомогою".

Представники делегації ФН ООН в Україні також звернулися до Михайла Черняка з проханням розглянути можливість подальшої участі обласного бюджету у фінансуванні роботи притулку. З точки зору представників Фонду, оскільки приміщення, де буде знаходитись притулок, є комунальною власністю, його можна було б розширити і вдвічі збільшити кількість місць.

Черняк відповів, що питання фінансування притулку необхідно розглядати, враховуючи особливості бюджетного законодавства.

"Зараз нам необхідно зробити перший крок - відкрити притулок. Коли він почне працювати, ми зможемо визначити його "цільову аудиторію". Ми готові вивчити питання та адмініструвати процес його вирішення", - відзначив заступник керівника області.

Він також наголосив, що проблемі гендерно обумовленого насильства в регіоні приділяється підвищена увага.

Директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Юрій Шпарага запропонував розглянути можливість створення притулку для жінок, які постраждали від насильства, на базі одного з обласних закладів соціального захисту населення. Він розповів, що реалізація заходів з попередження насильства в сім’ї в області здійснюється відповідно до Програми соціального захисту населення. На інформування населення з приводу гендерної рівності, проведення навчальних семінарів та тренінгів цього року використано 145 тисяч гривень.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків