Україна потребує негайних медичної та пенсійної реформ, - партія "Основа"

Політична партія "Основа" зобов'язується забезпечити високі соціальні стандарти

Україна потребує негайних медичної та пе…

Про це повідомили Depo.Харків у прес-службі Харківської обласної організації політичної партії "Основа".

У "Основі" впевнені, що неможливо забезпечити соціальний захист людей похилого віку без проведення в Україні справжньої пенсійної реформи. За останні 18 років дефіцит Пенсійного Фонду виріс у 2,14 рази. У 2018 році прямі бюджетні вливання в Пенсійний Фонд збільшилися на 5,8 млрд грн і досягли 139 млрд грн. У липні 2018 року в пенсійній системі стався колапс - вперше була допущена масова затримка виплат пенсій.

"Слід визнати очевидне - національна пенсійна система без негайного реформування припинить своє існування. Без зменшення податкового навантаження на працю будь-яка пенсійна реформа не матиме сенсу", - наголосив голова партії "Основа" Андрій Ніколаєнко.

Партія "Основа" виступає за зниження податкового навантаження на працю з 41,5% до 25%. "Ми впевнені, що такий захід призведе до зростання заробітних плат в Україні і дозволить провести справжню пенсійну реформу в країні", - зазначив керівник Харківської обласної організації ПП "Основа" Дмитро Гриценко.

Середня пенсія в Україні, згідно з програмними положеннями партії "Основа", повинна бути не менше 10-12 тис. грн. Мінімальну пенсію необхідно встановити на рівні не нижче фактичного прожиткового мінімуму (в цінах листопада 2018 року - не менше 4313 грн.).

Необхідно також знизити тарифи на 40%. Зменшити тарифи можна за рахунок власного виробництва енергоносіїв. Субсидії повинні бути тимчасовим заходом для допомоги нужденним. Ця міра повинна робитися лише на період реформування енергетичного сектора України. Монетизацію субсидій потрібно було вводити ще 4 роки тому. У 2014 році субсидії отримували 400 тисяч сімей. До 2017 року кількість одержувачів субсидій в Україні зросла в 17 разів - до 7 млн сімей.

"Влада принижує українців тим, що вони змушені оформляти субсидії. Адже така кількість субсидіантів означає, що держава громадян не поважає. Влада не дає українцям можливості отримувати гідну зарплату і гідну пенсію", - підкреслив лідер партії "Основа" Сергій Тарута.

Окрім того, говорячи про медичну реформу, Тарута висловив переконання, що вона не принесе користі, оскільки не орієнтована на вітчизняні реалії та ставить на другий план турботу про пацієнтів. "Люди чекають, що після проведених реформ, ситуація в кожній галузі зміниться на краще, але ми спостерігаємо зворотний ефект у випадку з реформою медицини. А все тому, що цю реформу робили, зовсім не погоджуючи з професійним середовищем, з лікарями. Документ зробили в міністерстві, за канадським зразком, тому що міністр у нас з Канади. Тільки це інша країна і доходи населення у нас не такі. І ми бачимо, що подібні реформи, на жаль, навпаки, сприяють тому, щоб все менше населення залишалося в нашій країні", - зазначив Тарута.

Народний депутат зазначив, що дана медична реформа не є реформою в загальноприйнятому сенсі, оскільки не покликана реформувати медичну галузь, а лише скоротити витрати бюджету на пацієнтів.

"І епідемія кору в 2018 році, якій практично в світі немає - це підтвердження, на жаль, запущеної ситуації в медичній галузі. Це не реформа, а спроба скоротити витрати бюджету на українцях. А, значить, якість медицини в подальшому буде ще гірше. Так, деякі речі необхідно реформувати. Зрозуміло, що на сьогоднішній день дуже багато витрат в лікарнях, які заповнені хворими тільки на 20-30%. Так, потрібно думати про залучення фінансування, але при цьому необхідно не забувати про найважливішої цінності - про людину і як зробити лікування комфортним для пацієнта", - додав Тарута.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme