Україна звільнила політв’язня Літвінова, якого тримали у колонії на Харківщині (ДОКУМЕНТ)

Засуджений на Росії політичний в’язень Сергій Літвінов, який перебував у колонії на Харківщині, звільнений

Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив адвокат Літвінова Роман Лихачов, передає Depo.Харків.

"Мій підзахисний, в’язень Кремля Сергій Литвинов вільний", - написав він, додавши документи, згідно з якими Літвінова указом від 11 липня помилував президент України.

Як повідомляв Depo.Харків, у Харкові утримують засудженого на Росії політичного в’язня Сергія Літвінова. Чоловік із березня 2019 року перебуває у Диканівській колонії №12 у Харкові. Стаття, за якою він відбуває покарання та сама, за якою його засудили в Росії – розбій. У Росії він пробув у в'язниці 5 років. Керівництво Диканівської колонії підтвердило, що йому залишилося ще 3,5 роки відсидіти тут.

Довідка Depo.Харків. Уродженця села Комишне Луганської області Сергія Літвінова затримали влітку 2014 року в Ростові-на-Дону, коли він там лікував запалення щелепи (лікарня в Станиці Луганської тоді була захоплена бойовиками самоназваної "ЛНР").

Росіяни його звинуватили в тому, що він у складі українського батальйону "Дніпро-1" "вбивав мирних мешканців в селах Луганщини". Чоловікові загрожувало 25 років ув'язнення. Однак адвокат Віктор Паршутікін зміг домогтись зміни статті на "розбій", довівши, що жертв з такими прізвищами, які були в матеріалах справи і яких нібито вбив Літвінов, не існувало в принципі. Так само як і батальйон "Дніпро-1" ніколи не воював у Луганській області.

Урешті суд Ростова визнав його винуватим у тому, що він нібито вкрав для потреб батальйону два автомобілі. На суді ж був підставний потерпілий, чиї автомобілі нібито пропали.

Також адвокат Паршуткін довів, що Літвінова катували на допитах, і при затриманні.

Але суд Ростова визнав Літвінова винним в розбої і засудив до 8,6 років ув'язнення. У 2016 його етапом переправили в колонію Магадана.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook