У Мінкультури роз’яснили статус пам’ятника Жукову в Харкові

Пам'ятник Жукову у Харкові є пам'яткою "до вирішення питання про включення (невключення) об’єкта культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України"

У Мінкультури роз’яснили статус пам’ятни…

Про це повідомили у прес-службі Міністерства культури України у відповідь на інформаційний запит "МедіаПорту", передає Depo.Харків.

Пам’ятник Жукову не включений до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, але перебуває на обліку як пам’ятка історії місцевого значення "відповідно до законодавства, яке діяло до набрання чинності Закону "Про охорону культурної спадщини", і відповідно до статті 1 Закону України "Про охорону культурної спадщини" є пам’яткою до вирішення питання про включення (невключення) об’єкта культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України".

"Об'єкти культурної спадщини незалежно від форм власності відповідно до їхньої археологічної, естетичної, етнологічної, історичної, мистецької, наукової чи художньої цінності підлягають реєстрації. Таким чином, об’єкт, взятий на облік як пам’ятка, безперечно має цінність, про що зазначається в обліковій документації її розробником та є предметом оцінки органу охорони культурної спадщини, уповноваженому приймати таке рішення", - сказано у відповіді.

При цьому відомство зазначає, що в Мінкультури відсутні документи, які станом на 18 вересня 1997 року були підставою для прийняття Харківською ОДА рішення про взяття на облік пам’ятника Жукову на проспекті Петра Григоренка, 15. "Тому, зазначити, які характерні властивості цього об'єкта культурної спадщини  становлять його історико-культурну цінність, на підставі якої він визнаний пам'яткою, не можемо", - відповіли у Мінкультури.

На питання про правовий механізм позбавлення об’єкту статусу пам’ятки у міністерстві зазначили, що у лютому цього року отримали лист з документацією від Харківської ОДА. Розглянути її обіцяють "на найближчому засіданні експертної комісії". Коли саме відбудеться засідання комісії, у Мінкультури уточнити не змогли. Дата не визначена, і, за припущеннями прес-служби, навряд чи таке засідання відбудеться у червні.

На питання щодо можливого застосування до об'єкту закону про декомунізацію, у Мінкультури зазначили: "Стосовно застосування норм законодавства України про декомунізацію після вирішення питання про невключення об’єкта культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України інформуємо, об’єкт нерухомості, на який не поширюється законодавство у сфері охорони культурної спадщини підпадає під дію Закону "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та заборони пропаганди їхньої символіки", в тому числі в питаннях демонтажу, на загальних підставах".

На питання, якою є позиція Міністерства культури у зв'язку із поваленням пам'ятника Жукову, у відомстві відповіли: "Міністерство як центральний орган виконавчої влади, що формує та реалізує державну політику у сфері охорони культурної спадщини, наголошує на тому, що будь-які дії щодо об’єктів, які мають правовий статус пам’ятки культурної спадщини, мають проводитись у відповідності до норм чинного законодавства у сфері охорони культурної спадщини".

Як повідомляв Depo.Харків, у Харкові перед з’їздом партії Кернеса – Труханова завалили пам’ятник сталінському маршалу. О 13:37 активісти, зачепивши пам’ятник, завалили його. 

Також під час заходів група невідомих розпилила сльозогінний газ. Троє співробітників поліції, які несли службу та забезпечували правопорядок біля пам’ятника, отримали хімічний опік очей та були доставлені до лікарні.

За вказаними фактами відкриті кримінальні провадження за ч. 2 ст. 296 (хуліганство) та ч. 2 ст. 345 (погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) Кримінального кодексу України. Максимальне покарання згідно з санкціями статей передбачає до 5 років позбавлення волі.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme