У храмі Московського патріархату, що спалахнув на Харківщині, обвалився купол

Під час пожежі у церкві Миколи Чудотворця (Українська православна церква Московського патріархату) в Харківській області обвалився купол

За словами речника ГУ ДСНС України в Харківській області Ігоря Лупандіна, повідомлення про пожежу рятувальники отримали о 18:10 14 квітня, передає Depo.Харків з посиланням на UA:Харків.

"Коли приїхали наші підрозділи храм був зачинений, служба закінчилася о 15:30. До лікарів швидкої допомоги ніхто не звертався", - розповів Лупандін.

На кадрах з місця надзвичайної події видно, що під час пожежі у церкві обвалився купол.

Довідка Depo.Харків. Перший храм у Люботині був побудований при залізничній станції Люботина у 2-й половині ХІХ ст. Храм був зведений у 1890 році і освячений на честь Святителя Миколи Чудотворця і цариці Олександри.

Храм проіснував до 1943 року і був підірваний німцями. Зараз на його місці знаходиться залізничне управління.

Після закінчення війни місцева жителька Єлисавета (прізвище невідоме) склала заповіт, в якій заповіла будинок православній парафії Люботина для будівництва православного храму. Заповіт було виконано, і в 50-х роках ХХ ст. будинок цієї жінки був переобладнаний під храм і освячений на честь Святителя Миколи Чудотворця.

У 1975 році проведена реконструкція, під час якої були побудовані вівтарна частина, праве крило і деякі службові приміщення. Реконструкція була проведена в кілька етапів і в 80-х роках ХІХ ст. храм прийняв свій нинішній вигляд. 7 липня 2010 року Вікарієм Харківської Єпархії Архієпископом Онуфрієм освячено місце під будівництво типового храму в огорожі нині діючого.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook