У Харкові завершується модернізація обладнання для Канівської ГЕС
У Харкові на потужностях "Українських енергетичних машин" продовжуються роботи над обладнанням для Канівської ГЕС
У цехах АТ "Укренергомашини" завершуються роботи над обладнанням для гідравлічної турбіни ПЛ 15-ГК-600 (станційний № 19) для Канівської ГЕС.
Про це Depo.Харків повідомили у прес-служба АТ "Українські енергетичні машини".
За даними компанії, зараз у виробництві знаходиться напрямний апарат, по якому гідротурбінний цех 83 завершив модернізацію вузлів, що надійшли зі станції; виготовлені нові лопатки для напрямного апарату. На цей час цех проводить контрольне збирання апарату. Випробування та здача представникам замовника обладнання заплановано на наступний місяць.
Нагадаємо, що підприємство вже відвантажило на станцію робоче колесо, мастилоприймач та інші вузли гідротурбіни. Раніше на станцію уже було відправлено нове та модернізоване обладнання для шести гідротурбін (ст. №№ 13, 14, 15, 16, 18, 20). По сьомій гідротурбіні (ст. № 19) залишилося відправити напрямний апарат.
Згідно з контрактом, підписаним з ПрАТ "Укргідроенерго" у листопаді 2016 року, підприємство виготовить і поставить 7 гідравлічних турбін ПЛ 15-ГК-600 в повній комплектації для реконструкції двох енергоблоків Канівської ГЕС. Після реконструкції потужність гідроагрегату зросте з 19,2 МВт до 23 МВт, а також підвищиться надійність і довговічність турбіни.
Довідка Depo.Харків. Канівська ГЕС — гідроелектростанція, що знаходиться на заплаві правого берега річки Дніпро біля північної околиці міста Канева і є другим ступенем Дніпровського каскаду.
Руслова бетонна будівля ГЕС складається з шести агрегатних секцій розміром 57 х 57 м та блоку монтажного майданчика. Будівельна висота – 39,7 м. Загальна довжина будівлі – 343 м. На ГЕС встановлено 24 капсульних гідроагрегати горизонтального типу. Над кожним гідроагрегатом розташовано поверхневий водоскид. Поріг водоскиду утворюється верхніми перекриттями підводних приміщень споруди ГЕС. В підводній частині споруди розташовані всі основні приміщення: машинна зала, приміщення маслонапірних установок, виводи гідроагрегатів, оглядова галерея, комунікації станції, допоміжне обладнання, а також трубопроводи і насосне обладнання.
Потужність одного гідрогенератора – 22 МВт (18,5 МВт до реконструкції). На 2021 рік встановлена потужність Канівської ГЕС – 500 МВт. Робоча потужність (середньорічна за 2020 рік) – 343,3 МВт.
Читайте також: У Харкові провели реконструкцію агрегату Кременчуцької ГЕС (ФОТО)
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків