У Харкові запрацює місячний безліміт на муніципальне паркування

У Харкові вводять два нових способи оплати муніципального паркування

Про це Depo.Харків повідомили у прес-службі Харківської міськради із посиланням на директора КП "Харківпарксервіс" Дмитра Мандрикова.

За його словами, планується, що з 1 травня харків'яни зможуть оплачувати послугу через додаток "Приват24", а також придбавши через сайт підприємства або у тютюнових кіосках паркувальні талони.

Вартість послуги - 640 грн: 40 грн коштує картка, 600 грн - користування денними парковками необмежену кількість часу протягом 30 днів. Розрахунок проводився з урахуванням загальної кількості машиномісць, затверджених тарифів і коефіцієнтів наповнюваності парковок.

Мандриков повідомив, що після придбання талон потрібно буде активувати через сайт КП або зателефонувавши за номером телефону, вказаним на його зворотному боці. Співробітник "Харківпарксервіс" зареєструє талон за держномером автомобіля і номером картки. Поповнювати талони також можна буде через сайт підприємства (вартість на місяць - 600 грн).

Як повідомив директор підприємства, талон продаватиметься у пластиковій кишені, щоб його можна було прикріпити до бічного скла. Це потрібно для контролю: паркувальники й інспектори з паркування зможуть перевірити активацію талона, термін використання і оплату послуг за допомогою смартфона. В разі підробки документа передбачена кримінальна відповідальність.

Нові сервіси оплати тимчасово введуть на денних паркувальних майданчиках, але в міру затребуваності зможуть реалізувати і на цілодобових об'єктах. Для людей з обмеженими можливостями паркування залишається безкоштовним.

Як зазначив Мандриков, також в місті розробляється автоматична система оплати паркування. "Ми отримаємо дієвий механізм впливу, щоб визначати місця, райони, куди завдяки встановленому тарифу буде обмежений в'їзд. Наприклад, в історичний центр, як це робиться в деяких європейських країнах. Крім того, є пішохідні зони. Якщо звернутися до досвіду європейських країн, то, незалежно від пори року і настрою, платять за парковку всі. У разі несплати вводяться певні санкції. У нашій ситуації все залежить від людини: затверджено тариф 5 грн за годину, а по суті оплачується 5 грн в день. Не завжди харків'яни кажуть правдиву інформацію про те, на скільки годин вони залишили автомобіль, і нерідко це викликає конфліктні ситуації", - розповів Мандриков.

Як повідомляв Depo.Харків, у Харкові у Слобідському районі під час пожежі у житловому будинку загинув 47-річний чоловік. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook