У Харкові запалили свічки у пам’ять про жертв катастрофи на Чорнобильській АЕС

У Молодіжному парку в Харкові пройшла акція "Запали свічку", приурочена до 35-х роковин аварії на Чорнобильській АЕС

Аліна Гаєвська
Журналіст регіональної редакції Depo.Харків
У Харкові запалили свічки у пам’ять про…

Акція "Запали свічку", участь в якій взяли чорнобильці, вдови ліквідаторів, їхні сім'ї, представники влади, пройшла в Харкові 25 квітня, повідомили Depo.Харків у прес-службі Харківської міськради.  

Присутні запалили свічки в пам'ять про учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і символічно запустили в небо білі кульки.

Як повідомив голова міської громадської організації "Союз Чорнобиль" Анатолій Губарєв, міжнародна акція "Запали свічку" проводиться з 2011 року напередодні дня аварії. Торік у ній взяли участь жителі понад 160 міст у різних країнах. Він також повідомив, що в 1991 році в Харківській області проживало 34,5 тис. громадян, які постраждали внаслідок катастрофи, 19,5 тис. з них - учасники ліквідації аварії. Сьогодні живі 9,8 тис. ліквідаторів, 6,6 тис. з них - інваліди Чорнобиля, понад 3,6 тис. учасників живуть у Харкові. Губарєв зазначив, що практично кожен другий ліквідатор пішов з життя не через вік, адже на момент аварії їм було у середньому 25-28 років.

"Чорнобиль для людства - пляма не на одну тисячу років. Кількість радіонуклідів, які були викинуті після аварії, приблизно дорівнює від 100 до 400 атомних бомб, скинутих на Хіросіму і Нагасакі. Радіоактивна хмара двічі обійшла навколо всієї земної кулі, і радіація дісталася всім", - зазначив Губарєв.

Директор Департаменту по роботі з громадськими об'єднаннями Харківської міськради Микита Стерін повідомив, що у харківських чорнобильців є пільги на оплату комунальних послуг, на проїзд у громадському транспорті, які фінансуються з бюджету міської територіальної громади. Також одноразові виплати до 26 квітня отримують вдови чорнобильців, а у травні цього року й вдови, у яких не оформлений відповідний статус.

Довідка Depo.Харків. Аварія на Чорнобильській АЕС - найбільша ядерна техногенна катастрофа в світі, яка сталася в ніч з 25 на 26 квітня 1986 року. Одразу ж після катастрофи загинула 31 людина, а близько 600 тис. ліквідаторів, які брали участь у гасінні пожеж і розчищенні, отримали високі дози радіації, що призвело до різних захворювань і смертей.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme