У Харкові відкрили пам’ятник видатному ученому-криміналісту

У Харкові відкрили пам’ятник Миколі Бокаріусу, який заснував Інститут науково-судової експертизи

Як повідомили Depo.Харків у прес-службі Харківської ОДА, монумент розмістився біля Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз, що був заснований цим видатним вченим та зараз названий на його честь.

 

"Сьогодні без перебільшення історична подія для Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз, - відзначила голова Харківської ОДА Юлія Світлична. - Адже встановлення пам’ятника – це не просто данина великому вченому, це шана та повага до вчителя, до професіонала. Ми знаємо, що це нелегка професія, і не кожен обере такий важкий та відповідальний шлях. Професіонали НДІ судових експертиз імені Бокаріуса роблять велику справу. Адже до вас звертаються всі – і цивільні, й військові, і правоохоронні, й громадські, та державні органи. Бажаю наснаги, бажання працювати, впевненості, професіоналізму, точності, виваженості та державності в прийнятті ваших рішень".

 

Участь у відкритті пам'ятника взяли нащадки Миколи Бокаріуса: онук Сергій Бокаріус та правнук Микола Бокаріус, які спеціально прибули на церемонію з США, де постійно мешкають.

 

"Величезне спасибі вам за пам'ять, за те, що це відбувається у Харкові, у рідному місті. Я, на жаль, не харків'янин, але дух Харкова завжди був у нашій родині, - сказав Сергій Бокаріус. - Я був тут 5 років тому й бачу, які величезні зміни відбулися в інституті. Величезне спасибі вам за те, що ви робили, робите та будете робити. За те, що в такий важкий час для країни ви знайшли сили, кошти та час, щоб займатися пам'яттю ваших великих городян".

 

Директор НДІ судових експертиз ім. проф. M.С. Бокаріуса Олександр Клюєв наголосив, що колектив інституту пишається тим, що установа має ім’я професора Бокаріуса, якого знають не тільки в Україні, але й далеко за її межами.

 

Значущість постаті Миколи Бокаріуса для розвитку судово-експертної діяльності та криміналістики відзначила також заступник Міністра юстиції України Світлана Глущенко, назвавши його людиною, "яка своєю самовідданою працею, своєю наполегливістю, своєю працездатністю зробила надзвичайно великий внесок у розвиток судово-експертної діяльності, криміналістики, у розвиток того, аби на сьогодні принцип верховенства права був не просто декларативним, а був реальним".

 

Довідка Depo.Харків. Професор Микола Бокаріус – один із засновників Харківської експертної школи. Створена науково-дослідна школа стала базою для подальших наукових досліджень, що мають велике теоретичне та практичне значення й сьогодні. Бокаріус став першим завідувачем кабінету науково-судової експертизи в Харкові, який розпочав роботу восени 1923 року. З ініціативи Бокаріуса кабінет у 1925 році було реорганізовано в Інститут науково-судової експертизи, і професор став його незмінним керівником. Після смерті вченого (з 1931 по 1946 рік) інститут очолював його син – Микола Миколайович Бокаріус.

 

 

Як повідомляв Depo.Харків, у Харкові суд відпустив вантажника, який скоїв крадіжку на роботі. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook