У Харкові суд символічно покарав посадовця, який поставив неякісні трансмісії для Т-64 і Т-80 на бронетанковий завод

У Харкові суд затвердив угоду про визнання винуватості та наклав на обвинуваченого штраф у розмірі 4250 грн

У Харкові суд символічно покарав посадов…

Як передає Depo.Харків, про це йдеться у вироку Ленінського райсуду Харкова.

 

Суд розглянув обвинувальний акт у кримінальному провадження за ч. 1 ст. 366 КК України (службове підроблення). Обвинувачений – директор ТОВ "Вантон".

 

Згідно до матеріалів справи, державне підприємство "Харківський бронетанковий завод" у 2019 році провело конкурс на закупівлю запчастин та комплектуючих до бронетанкової техніки, за результатами якого переможцем визначено ТОВ "Вантон".

 

17 січня 2019 року директор ДП "Харківський БТЗ" уклав із ТОВ "Вантон" договір поставки запчастин та комплектуючіх до бронетанкової техніки. Постачальник гарантував, що товар є новим, раніше не використовувався, виготовлений з додержанням державних стандартів, технічних умов на виготовлення, креслень тощо. Постачальник ніс відповідальність за справність, початок дії гарантій, підписи юридичних посадових осіб, тощо. 29 липня 2019 року ДП "Харківський БТЗ" та обвинувачений підписали додаткову угоду.

 

Читайте також: У Харкові викрили комерсантів, які на бронетанковий завод поставили фальсифіковані агрегати для танків

 

Директор ТОВ "Вантон" знав, що в нього немає сертифікатів відповідності та, діючи в особистих інтересах, вирішив поставити вже наявні у нього, придбані раніше, комплектуючі до бронетанкової техніки - дві трансмісії №219-13-сб14-01 (номер виробу ЦІ0БТ7285) та №219-13-сб13-01 (номер виробу ШІ0ГТ8997) та скласти до них технічну документацію. Таким чином, директор ТОВ мав намір надати завідомо неправдиву документацію про нібито відповідність трансмісій технічним вимогам.

 

Сертифікати відповідності чоловік виготовив самостійно на робочому комп’ютері, роздрукував, підписав їх і проставив печатку ТОВ "Вантон". Крім цього, він знайшов в інтернеті бланки паспортів на запчастини та комплектуючі до бронетанкової техніки та в подальшому роздрукував дублікати паспортів від імені ТОВ "Вантон". Після цього в липні 2019 року обвинувачений організував поставку запчастин на Харківський бронетанковий завод. Вартість однієї трансмісії складала майже 1,24 млн грн.

 

Прокурор у справі 25 серпня 2020 року уклав із підозрюваним угоду про визнання винуватості. Згідно з даною угодою прокурор та обвинувачений дійшли згоди щодо формулювання підозри, всіх істотних для даного кримінального провадження обставин та правової кваліфікації дій обвинуваченого. Обвинувачений у повному обсязі сформульованої підозри у кримінальному провадженні беззастережно визнав свою винуватість.

 

Також, сторонами угоди визначено узгоджене ними покарання у виді штрафу в розмірі 4250 грн з позбавленням права обіймати посади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, строком на 1 рік.

 

Суд ухвалив угоду про визнання винуватості та оштрафував директора ТОВ "Вантон" на 4250 грн.

 

Як повідомляв Depo.Харків, контррозвідка СБУ блокувала постачання несправних агрегатів на ДП "Харківський бронетанковий завод", що займається ремонтом і технічним обслуговуванням техніки для потреб армії.

 

Оперативники встановили, що влітку 2019 року у межах виконання державного оборонного замовлення комерційна фірма із Запорізької області поставила трансмісії для танків Т-64 і Т-80. Згідно до контракту, держава мала сплатити майже 2,5 млн грн.

 

Читайте також: Контррозвідка СБУ не дала вивезти до Росії запчастини для військових літаків

 

Одна, за висновками експертів ХНДІСЕ, це запчастини є технічно несправними. Замість нових комплектуючих підприємці здійснювали "косметичний ремонт" танкових агрегатів, що вже були у використанні. У тому числі зловмисники перебували на агрегатах серійні номери, видаючи їх за нову продукцію.

 

Правоохоронці провели низку обшуків за місцями ремонту та зберігання неякісних агрегатів, а також за місцем мешкання фігурантів у Харкові, Мелітополі та Нікополі. Вилучені контрафактні запчастини для броньованої техніки, устаткування для перебивання серійних номерів, бухгалтерська документація, печатки та інші матеріали, що доводять незаконні оборудки.

 

Директору комерційного підприємства повідомили про підозру за ч. 2 ст. 15 ч 5 ст. 191 (закінчений замах на привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) КК України.

 

Читайте також: У Харкові невідомі втретє за тиждень скоїли напад на офіс ЛГБТ-спільноти

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme