У Харкові "смотрящі" контролюють вибори в колонії, - омбудсмен

У Темнівській виправній колонії керівництво установи контролює, за кого та як голосують засуджені

У Харкові "смотрящі" контролюють вибори…

Про це на брифінгу 21 липня заявила уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова, передає Depo.Харків.

Вона зазначила, що перед голосуванням спостерігачі отримали "декілька сигналів, що готуються провокації, вкиди і порушення виборчих прав" громадян, які утримуються в закладах пенітенціарної системи. Представники омбудсмена сьогодні, в день голосування, перевірили всі колонії, що розташовані в Харкові.

Зокрема, за словами Денісової, в Темнівський виправній колонії №100 представника омбудсмена протягом 30 хвилин не допускали до виборчої дільниці.

"Це так званий клуб, на вході стоїть "смотрящий", який контролює, хто входить і виходить. Коли його спитали, чому він тут стоїть, (він відповів – Ред.): "А це адміністрація мене поставила, щоб я контролював", - розповіла Денисова.

За її словами, на сцені клубу сидять співробітники колонії та слідкують за процесом голосування. Тобто, пояснила Денисова, між кабінками для голосування та скриньками стоїть "смотрящий", який "бачить кожного, хто, як та за кого голосує".

Крім того, вона зазначила, що у членів виборчої комісії немає відповідних бейджів, а пізніше з’ясувалося, що поряд з ними сидять і засуджені, які також контролюють процес голосування.

Крім того, бюлетені на дільниці "лежать навалом п’ять пачок", а голова не надав ніяких документів, що підтверджували б його посаду.

За словами Денисової, на місце викликали поліцію, працюють слідчі.

Як повідомляв Depo.Харків, у Харківській області загорівся залізничний локомотив.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook