У Харкові розробили установку, що може маскувати військову техніку

У НТУ "Харківський політехнічний інститут" випробували аерозольний генератор, який працює на новій технології

Про це Depo.Харків повідомили у прес-службі вищого навчального закладу.

За даними НТУ "ХПІ", установка розпилює порошки, які здатні маскувати військову техніку в тепловому діапазоні та імітувати помилкові цілі для радіолокаторів. В установці застосовується унікальна технологія, яка полягає в детонації суміші бензину з повітрям і за рахунок дії ударної хвилі на суміш відбувається розпилення аерозолю.

"Основна відмінність технології полягає в тому, що принцип детонації реалізується на поршневий системі. Тобто поршневий компресор при згорянні значно знижує вартість аналогічних систем, які працюють на газотурбінних двигунах", - зазначив завідувач кафедри загальної електротехніки НТУ "ХПІ" Костянтин Коритченко.

"Це установка компактна, легка в експлуатації, ефективно забезпечує маскування як в інфрачервоному, так і у видимому спектрі випромінювання", - додав доцент кафедри військової підготовки Національного університету цивільного захисту України Олександр Сакун.

ХПІ планує співпрацювати з Фондом підтримки винаходів Міністерства економічного розвитку і торгівлі та виробником газоаналізаторів для створення стартапу, який вирішить завдання маскування техніки та військ Збройних Сил України.

Як повідомляв Depo.Харків, на Харківщині десять днів розшукували зниклого підлітка.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"