У Харкові ректор ХНУ імені Каразіна Віль Бакіров написав заяву на звільнення та пояснив причини

У Харкові заяву про складання повноважень подав ректор Каразінського університету Віль Бакіров

Юрій Ларін
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Харків
У Харкові ректор ХНУ імені Каразіна Віль…
Віль Бакіров

Як передає Depo.Харків, про це йдеться у зверненні ректора Харківського національного університету імені В. Каразіна Віля Бакірова, яке сьогодні, 1 березня, було опубліковане на сайті навчального закладу.

 

Бакіров підтвердив, що під час засідання Вченої ради університету 22 лютого 2021 року повідомив про намір звернутися до Міністра освіти і науки України з проханням про відставку з посади ректора. Минулого тижня відповідна заява про звільнення була подана міністру освіти.

 

Ректор підкреслив, що це рішення виношувалося досить давно, й він не планував балотуватися на ректора останній раз. "Не планував балотуватися в черговий раз на посаду ректора, маючи гідну заміну в особі соратника і друга, проректора, професора Ю. В. Холіна, який сповідував таку ж саму університетську філософію і користувався великою і щирою повагою серед колег. На жаль, він раптово й передчасно пішов із життя. Університет готувався до святкування 215-ї річниці, і необхідно було продовжити ректорську діяльність до цієї важливої події. Ми провели величезну підготовчу роботу, успішно виконали великий комплекс ювілейних проєктів, продемонстрували всю велич Каразінського університету. Сподівався після цього реалізувати свій намір залишити посаду й не приховував це від колег і друзів. Проте стався COVID–19, а з ним прийшла велика невизначеність, необхідність якнайшвидше переформатувати навчальний процес і всю університетську життєдіяльність", - зазначив Бакіров.

 

Він додав, що університет задовго до пандемії розгорнув створення й запровадження технологій електронного дистанційного навчання, тому ХНУ "вдалося гідно зустріти цей виклик, стабілізувати роботу університету, успішно завершити навчальний рік і провести ефективну вступну кампанію".

 

"Університет набув позитивної і впевненої інерції розвитку за нових складних умов. Це дозволяє мені зараз позбутися адміністративних обов’язків, як кажуть, із чистим сумлінням", - наголосив ректор.

 

Бакіров зауважив, що Каразінський університет став університетом світового класу, "безперечним лідером вищої освіти не лише в регіоні, але й в Україні". "Сім років поспіль він єдиний з українських університетів входить до топ-500 авторитетного міжнародного рейтингу QS", - підкреслив він.

 

Бакіров додав, що адміністративна робота забирає багато годин, тому "майже не залишається часу для роботи як професора, як науковця".

 

"Позаду чотири роки роботи деканом, майже два роки роботи першим проректором. Понад 22 роки маю честь виправдовувати довіру колективу на посаді ректора. Це загалом майже 30 років адміністративної роботи, яка сама по собі ніколи не була для мене джерелом щастя й натхнення, завжди стимулювала мрію попрацювати колись просто професором. Ці роки – це ненаписані й непрочитані книги, непереглянуті вистави й фільми, ненамальовані картини, невідвідані музеї тощо. Відчуваю, що поєднувати адміністративні й професорські функції дедалі стає все важче, і від цього страждає ефективність як перших, так і других. Тому єдиним відповідальним рішенням у цій ситуації є те, яке я прийняв", - підкреслив Бакіров.

 

Читайте також: Ректор ХНУ імені Каразіна Віль Бакіров йде з посади: Хто найімовірніший наступний керівник університету

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"