У Харкові професор університету Каразіна "попався на плагіаті" у відомих американських інженерів (ФОТОФАКТ)

Харківський робітник галузі освіти Володимир Баранник використав без посилань зображення з монографії відомих американських інженерів-дослідників Рафаеля Гонсалеса та Річарда Вудса

Журналіст відділу новин
У Харкові професор університету Каразіна…
Північний корпус ХНУ імені В. Каразіна / Фото: Вікіпедія

Книгу американських комп’ютерних інженерів "Цифрова обробка зображень" переклали російською у 2005 році, а у 2020 році Баранник у співавторстві з синами зробив наукове відкриття.

 

Як передає Depo.Харків, Баранник 2020 року у співавторстві видав статтю "Оцінка недетермінованих характеристик плаваючої схеми кодування методу криптокомпресійного представлення зображень в диференційованому базисі" (стор. 168 – 180).

 

Володимир Баранник попався на плагіаті

Скрін зі статті Баранників

 

У колективній статті, яку, згідно з вихідними даними збірника, писали чотири автори (в тому числі два сини Баранника), робиться спроба оцінити кількість елементів зображення, а також довжину сформованих кодових конструкцій. На сторінці 174 у статті Баранників можна знайти зображення жінки в капелюсі, що підписано "Lena". На підставі цього зображення колектив авторів робить низку висновків. Однак посилання на джерело зображення немає.

 

Професор Володимир Баранник попався на плагіаті

Скрін зі статті Баранників

 

У списку використаної літератури, де 12 із 43 позицій займають посилання Баранника на самого ж себе, згадки про монографію Гонсалеса та Вудса "Цифрова обробка зображень" ані в оригіналі, ані в перекладі немає також.

 

При цьому зображення, яке колектив харківських авторів назвав "Lena", з'являється вже на самій обкладинці у книзі американських інженерів.

 

Володимир Баранник плагіат

Скрін обкладинки монографії Вудса та Гонсалеса

 

У монографії Гонсалеса та Вудса сегментуванню цього зображення жінки в капелюсі присвячено частину параграфа у главі "Обробка кольорових зображень" (стор. 471 – 478). Американські комп’ютерні інженери Вудс і Гонсалес суголосно із харківськими робітниками галузі освіти досліджують саме кількісні характеристики цього зображення, однак на майже два десятиліття раніше.

 

Скрін з монографії Вудса та Гонсалеса

 

Довідка Depo.Харків. Плагіат – привласнення авторства на чужий твір науки, літератури, мистецтва або на чуже відкриття, винахід чи раціоналізаторську пропозицію, а також використання в своїх працях чужого твору без посилання на автора.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme