У Харкові невідомі пошкодили меморіальну дошку генералові КДБ Шрамку

У Харкові невідомі спробували відбити барельєф Юрія Шрамка від меморіальної дошки на його честь

Про це повідомляють користувачі соціальних мереж, передає Depo.Харків.

 

Невідомі спробували відбити барельєф Шрамка від меморіальної дошки. Частково їм це вдалося. Також від ударів пошкоджене саме зображення генерала КДБ.

 

"Що за вандали пішли, не доробили до кінця", - іронічно прокоментував опубліковану фотографію користувач Євген Миколайович Падший.

 

 

Як повідомляв Depo.Харків, у серпні 2019 року в Харкові вирішили встановити меморіальну дошку генерал-майору КДБ Юрію Шрамку. Виявилося, що встановити меморіальну дошку почесному громадянину Харкова і Харківської області Юрію Шрамку міськраду попросила громадська організація "Харківський клуб "Генерал".

 

Керівник Північно-східного відділення Українського інституту національної пам'яті Марія Тахтаулова зауважила, що Шрамко з 1963 по 1991 роки обіймав посади в органах КДБ, тому встановлення дошки суперечитиме декомунізаційному закону.

 

Секретар міської топонімічної комісії Олексій Хорошковатий зазначив, що Шрамко обіймав державні посади і за часів незалежності України. Він заявляв, що меморіальну дошку можуть встановити не раніше травня 2020 року.

 

Однак встановили дошку на вулиці Свободи 4 листопада 2019 року.

 

5 листопада меморіальну дошку зняли з фасаду будинку активісти. 

 

8 листопада меморіальну дошку Шрамку відновили на тому ж самому місці. Одразу після відновлення дошку залили червоною фарбою та зеленкою.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"