У Харкові Кернес майже без супротиву перейменував проспект на честь сталінського маршала Жукова

Депутати Харківської міськради підтримали перейменування проспекту Петра Григоренка в Харкові на честь сталінського маршала Георгія Жукова

У Харкові Кернес майже без супротиву пер…

Як передає кореспондент Depo.Харків, відповідне рішення депутати ухвалили сьогодні, 26 лютого, на черговій сесії Харківської міськради.

Проект рішення про перейменування проспекту Григоренка на честь Жукова поставили поза чергою восьмим питанням. Перед початком обговорення мер Харкова Геннадій Кернес анонсував, що "зараз буде спекотно".

Відповідальний секретар міської комісії з питань топоніміки та охорони історико-культурного середовища Олексій Хорошковатий зазначив, що до мерії з приводу перейменування звернулася низка ветеранських організацій, а під час обговорення на сайті мерії пропозицію перейменувати проспекту на честь Жукова підтримала більшість з тих, хто голосував.

Депутат Іван Ракіч, виступаючи під час обговорення, зазначив, що перейменування проспекту на честь Жукова є порушенням чинного законодавства України.

У свою чергу депутат Ігор Черняк зазначив, що під час підготовки проекту рішення про перейменування були допущені порушення. Зокрема, за результатами громадського обговорення, яке було проведене в формі електронного опитування на сайті Харківської мерії та є обґрунтуванням для вказаного рішення, ідею перейменування підтримали 5 475 осіб, а за результатами узагальнення пропозицій на підтримку перейменування висловилися 11 193 особи. "Якщо було електронне опитування, ми маємо враховувати електронне опитування", - зазначив Черняк.

Він додав, що під час голосування на сайті проти висловилися 1 807 осіб. За результатами узагальнення пропозицій ця цифра залишилася без змін.

Черняк додав, що після прийняття вказаного рішення має намір звернутися до суду із оскарженням перейменування. Він зазначив, що активісти мають письмові докази на підтвердження фальсифікації результатів голосування. За словами Черняка, працівники комунальних підприємств заявили, що їх змушували підписувати звернення до Кернеса з проханням про перейменування.

Крім того, Черняк зазначив, що під час голосування на сайті не було повноцінної системи верифікації. Також депутат додав, що на реалізацію рішення з бюджету міської ради мають намір витратити 110 тис. грн.

Кернес у відповідь в черговий раз заявив, що сталінський маршал Жуков брав участь у визволенні міста від німецько-фашистських загарбників, що за його словами, "підтверджено військовою експертизою".

Зрештою рішення про перейменування було поставлене на голосування. Його підтримали 52 депутата, вісім проголосували проти. 

Зазначимо, що участь в пікеті проти перейменування проспекту в Харкові 26 лютого взяли лише семеро активістів "Демократичної сокири". Інші організації пікетів чи мітингів не проводили.

Як повідомляв Depo.Харків, 19 червня Харківська міська рада проголосувала за повернення імені сталінського маршала Георгія Жукова проспекту Петра Григоренка. 20 червня рішення офіційно оприлюднили. Із заявою до поліції після рішення міськради звернувся депутат міської ради Ігор Черняк. Український інститут національної пам’яті в свою чергу звернувся до ГПУ.

Пізніше мерія Кернеса програла суди про перейменування проспекту на честь сталінського маршала Жукова.

Харківська мерія організувала громадське обговорення для перейменування проспекту, названого на честь радянського генерала-дисидента Петра Григоренка, на проспект Маршала Жукова.

Однак пізніше активісти виявили, що результати голосування щодо перейменування проспекту фальсифікуються.

18 грудня мер Харкова Геннадій Кернес заявив, що міська рада в судовому порядку відстоюватиме право назвати проспект Григоренка на честь Жукова.

Окружний адміністративний суд міста Києва задовольнив позов Харківської міськради та зобов’язав Кабінет міністрів затвердити Єдиний національний реєстр пам'яток Другої світової війни 1939-1945 років.

У харківській мерії вважають, що таке рішення дозволить, зокрема, "увічнити перемогу над нацизмом у Другій світовій війні", перейменувавши проспект Григоренка на честь сталінського маршала Георгія Жукова.

Комісії Харківської міськради підтримали винесення на найближчу сесію питання перейменування проспекту Петра Григоренка на честь сталінського маршала Георгія Жукова. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"