У Харкові фармацевтичний завод "Лекхім" зможе налагодити випуск китайської вакцини проти коронавірусу у 2022 році

Харківський фармацевтичний завод "Лекхім" зможе налагодити випуск китайської вакцини проти коронавірусу у 2022 році

У Харкові фармацевтичний завод "Лекхім"…

Група фармацевтичних компаній "Лекхім" уклала угоду щодо постачання у І півріччі 2021 року 5 млн доз вакцини проти COVID-19 з китайським виробником вакцин Сіновак (Sinovac Biotech), передає Depo.Харків із посиланням на прес-реліз компанії "Лекхім".

 

Згідно цієї угоди, Група фармацевтичних компаній "Лекхім" є офіційним та ексклюзивним постачальником вакцини CoronaVac (Sinovac Biotech) в Україну.

 

"Уже у березні 2021 року Україна зможе отримати вакцину проти коронавірусу виробництва Sinovac Biotech, ефективність якої доведена клінічними дослідженнями, а у 2022 році – налагодити виробництво вакцини на українському підприємстві ПрАТ "Лекхім-Харків", - йдеться в повідомленні.

 

Група фармацевтичних компаній "Лекхім" та компанія Sinovac Biotech досягли угоди відносно співробітництва терміном на 5 років у питанні дистрибуції та локалізації виробництва в Україні вакцини проти вірусу SARS-CoV-2.

 

"Крім продажу вакцини CoronaVac китайського виробництва, співробітництво передбачає організацію масштабного виробництва готових лікарських форм вакцин (в тому числі CoronaVac) з 2022 року в Україні ("Лекхім-Харків"), а з 2025 року планується організувати повний цикл виробництва основного переліку вакцин", - йдеться в прес-релізі.

 

Довідка. Сіновак (Sinovac Biotech) – китайська компанія з виробництва вакцин, заснована у Пекіні у 2001 році. Потужність виробництва на рік складає від 300 до 500 млн доз, 6 типів різних вакцин для людей та тварин. За час існування компанії, вакцинами виробництва Сіновак було здійснено понад 3 мільярди вакцинацій, в тому числі 59 млн з яких – у дітей.

 

Основні продукти: Вакцини проти гепатиту А (прекваліфікована ВООЗ), гепатитів А та Б, вірусів грипу, включаючи пташиний грип, паротит, вітряну віспу, які зареєстровані та схвалені для вакцинації в 34 країнах світу, включаючи такі країни, як Аргентина, Бразилія, Індія, Туреччина та багато інших.

 

У 2004 році Сіновак вдало завершив розробку, доклінічну та першу фазу клінічних випробувань вакцини проти вірусу SARS-CoV (першого типу). Проте розповсюдження вірусу зупинилося, та не набуло пандемічних масштабів. Розробку вакцини на той момент призупинили. Саме ці розробки дозволили швидко почати роботу по створенню вакцини проти вірусу SARS-CoV-2, який викликає хворобу COVID-19.

 

Група компаній "Лекхім" заснована у 1992 році. За час існування компанії було побудовано два нових заводи. До складу групи компаній "Лекхім" входять три підприємства: ПрАТ "Технолог" (Умань) (на завершальній стадії отримання прекваліфікації ВООЗ), АТ "Лекхім-Харьков" (Харків) та управляюча компанія АТ "Лекхім" (Київ). До номенклатури Групи компаній "Лекхім" входять більш ніж 200 найменувань лікарських засобів (таблетки, капсули, ампули, флакони, супозиторії, розчини). Група компаній "Лекхім" постачає свою продукцію в 34 країни світу (СНГ, ЄС, Великобританія, Азія та Африка).

 

Вакцина CoronaVac поєднує стійкість до різних штамів SARS-CoV-2: при розробці використані 12 штамів із Китаю, Італії, Іспанії, Швейцарії, Германії, Великобританії. CoronaVac - інактивована вакцина. У ній використовується традиційний для вакцин механізм, при якому неживий вірус, який не може реплікувати в клітинах людини, використовується для активізації імунної системи.

 

Інститут Бутантан в Сан-Паулу заявив, що вакцина CoronaVac довела свою безпеку в результаті досліджень. Випробування третьої фази китайської вакцини вже пройшли в Бразилії та Індонезії. В Бразилії взяли участь 13 тис. добровольців, в Індонезії – 1,6 тис. добровольців. Це перші результати глобальних випробувань Sinovac третьої фази. Продовжуються випробування в Туреччині та Чилі.

 

Поставка вакцини в Україну запланована на квітень-травень 2021 року.

 

Читайте також: На Харківщині від коронавірусу померли 10 людей, – РНБО

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"