У Харкові фармацевтичний завод "Лекхім" зможе налагодити випуск китайської вакцини проти коронавірусу у 2022 році
Харківський фармацевтичний завод "Лекхім" зможе налагодити випуск китайської вакцини проти коронавірусу у 2022 році
- Харків
-
12 січня 2021 11:15

Група фармацевтичних компаній "Лекхім" уклала угоду щодо постачання у І півріччі 2021 року 5 млн доз вакцини проти COVID-19 з китайським виробником вакцин Сіновак (Sinovac Biotech), передає Depo.Харків із посиланням на прес-реліз компанії "Лекхім".
Згідно цієї угоди, Група фармацевтичних компаній "Лекхім" є офіційним та ексклюзивним постачальником вакцини CoronaVac (Sinovac Biotech) в Україну.
"Уже у березні 2021 року Україна зможе отримати вакцину проти коронавірусу виробництва Sinovac Biotech, ефективність якої доведена клінічними дослідженнями, а у 2022 році – налагодити виробництво вакцини на українському підприємстві ПрАТ "Лекхім-Харків", - йдеться в повідомленні.
Група фармацевтичних компаній "Лекхім" та компанія Sinovac Biotech досягли угоди відносно співробітництва терміном на 5 років у питанні дистрибуції та локалізації виробництва в Україні вакцини проти вірусу SARS-CoV-2.
"Крім продажу вакцини CoronaVac китайського виробництва, співробітництво передбачає організацію масштабного виробництва готових лікарських форм вакцин (в тому числі CoronaVac) з 2022 року в Україні ("Лекхім-Харків"), а з 2025 року планується організувати повний цикл виробництва основного переліку вакцин", - йдеться в прес-релізі.
Довідка. Сіновак (Sinovac Biotech) – китайська компанія з виробництва вакцин, заснована у Пекіні у 2001 році. Потужність виробництва на рік складає від 300 до 500 млн доз, 6 типів різних вакцин для людей та тварин. За час існування компанії, вакцинами виробництва Сіновак було здійснено понад 3 мільярди вакцинацій, в тому числі 59 млн з яких – у дітей.
Основні продукти: Вакцини проти гепатиту А (прекваліфікована ВООЗ), гепатитів А та Б, вірусів грипу, включаючи пташиний грип, паротит, вітряну віспу, які зареєстровані та схвалені для вакцинації в 34 країнах світу, включаючи такі країни, як Аргентина, Бразилія, Індія, Туреччина та багато інших.
У 2004 році Сіновак вдало завершив розробку, доклінічну та першу фазу клінічних випробувань вакцини проти вірусу SARS-CoV (першого типу). Проте розповсюдження вірусу зупинилося, та не набуло пандемічних масштабів. Розробку вакцини на той момент призупинили. Саме ці розробки дозволили швидко почати роботу по створенню вакцини проти вірусу SARS-CoV-2, який викликає хворобу COVID-19.
Група компаній "Лекхім" заснована у 1992 році. За час існування компанії було побудовано два нових заводи. До складу групи компаній "Лекхім" входять три підприємства: ПрАТ "Технолог" (Умань) (на завершальній стадії отримання прекваліфікації ВООЗ), АТ "Лекхім-Харьков" (Харків) та управляюча компанія АТ "Лекхім" (Київ). До номенклатури Групи компаній "Лекхім" входять більш ніж 200 найменувань лікарських засобів (таблетки, капсули, ампули, флакони, супозиторії, розчини). Група компаній "Лекхім" постачає свою продукцію в 34 країни світу (СНГ, ЄС, Великобританія, Азія та Африка).
Вакцина CoronaVac поєднує стійкість до різних штамів SARS-CoV-2: при розробці використані 12 штамів із Китаю, Італії, Іспанії, Швейцарії, Германії, Великобританії. CoronaVac - інактивована вакцина. У ній використовується традиційний для вакцин механізм, при якому неживий вірус, який не може реплікувати в клітинах людини, використовується для активізації імунної системи.
Інститут Бутантан в Сан-Паулу заявив, що вакцина CoronaVac довела свою безпеку в результаті досліджень. Випробування третьої фази китайської вакцини вже пройшли в Бразилії та Індонезії. В Бразилії взяли участь 13 тис. добровольців, в Індонезії – 1,6 тис. добровольців. Це перші результати глобальних випробувань Sinovac третьої фази. Продовжуються випробування в Туреччині та Чилі.
Поставка вакцини в Україну запланована на квітень-травень 2021 року.
Читайте також: На Харківщині від коронавірусу померли 10 людей, – РНБО
Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків
Всі новини на одному каналі в Google News
- 23:00 Україна на карантині до 28 лютого: Що відбувається (ХРОНІКА)
- 19:00 На Харківщині синоптики прогнозують теплі вихідні ФОТО
- 18:45На Харківщині за рік вирізали більше 7% великої рогатої худоби
- 18:23Харківський борець став чемпіоном України
- 17:03У Балаклії горіла багатоповерхівка: Рятувальники евакуювали сімох людей ФОТО
- 16:49У Харкові підприємець ухилився від сплати 6 млн грн податків
- 16:32На Харківщині поліція дізналася про 12 злочинів, які скоїв нападник на жінок ФОТО
- 16:11У МВС пояснили значну кількість жертв на пожежі в геріатричному пансіонаті в Харкові
- 15:48У Харкові державного реєстратора підозрюють в махінаціях з нерухомістю на Сумській вартістю 5,5 млн грн
- 15:16Викрадення людини в Харкові: Поліція знайшла спалений автомобіль зловмисників
- 15:15 У 2020 медзакладам виплатили понад 128,5 млн гривень за онкодіагностику
- 14:50У Харкові анонім заявив про мінування сервісного центру МВС
- 14:48 У Харкові більше 250 будинків на добу залишаться без опалення
- 14:36У Харкові поліція вилучила у "закладниці" наркотиків на 30 тис. грн ФОТО
- 14:31На проспекті в Харкові порушник на Skoda врізався в Fiat
- 14:21На Харківщині чоловіку призначили умовний термін за агресію проти партії Зеленського
- 14:18Під Харковом чоловік порізав свого приятеля по чарці ФОТО
- 13:47На Харківщині офіцера поліції підозрюють у смертельній ДТП
- 13:42У Харкові відправили на громадські роботи жінку, яка побила вчительку фізкультури