У Харкові екс-голова ОДА заявив про приховану приватизацію "Турбоатома", на заводі закиди заперечили

Харківський завод "Турбоатом" залишається одним із найбільших у світі виробників обладнання та турбін для електростанцій усіх типів

У Харкові екс-голова ОДА заявив про прих…

Про це на своїй сторінці у "Фейсбук" написав колишній голова Харківської ОДА, член партії "Акцент" Ігор Балута, передає Depo.Харків.

 

"Мені стало відомо про те, що гордість нашої держави, завод "Турбоатом" готують до прихованої "приватизації" (тому що неможливо назвати іншим чином те, що відбувається зараз). Дії керівництва призвели до того, що потужне підприємство не може погасити заборгованості за кредитом, тому в результаті рейдерської "комбінації" майновий комплекс "Турбоатома" може змінити власника, а держава та наше місто втратить це потужне виробництво", - написав Балута.

 

За його відомостями, йдеться про реалізацію схеми, за якою "більша частина майна підприємства буде віддана за безцінок, в обхід передбаченої законом процедури приватизації". Балута зазначив, що звернувся до голови Харківської ОДА та керівництва Фонду держмайна України з вимогами "звернути увагу на цю дійсно небезпечну ситуацію".

 

Балута заявив про приватизацію Турбоатома

Скрін зі сторінки Балути
 

У коментарі кореспондентові Depo.Харків керівниця прес-служби "Турбоатома" Ксенія Шаранова заперечила інформацію, яку оприлюднив Балута. "Прес-служба "Турбоатома" заявляє, що звернення голови ПП "Акцент" Ігоря Балути, опубліковане 22 січня 2021 року на його фейсбук-сторінці, поширює неправдиву інформацію щодо АТ "Турбоатом", наносить іміджеву шкоду й підриває ділову репутацію підприємства. Усі кредити, залучені у 2020 році, оформлені в державних банках України, і це є відкритою інформацією", - підкреслили на заводі.

 

У прес-службі підкреслили, що АТ "Турбоатом" є прибутковим за результатами своєї багаторічної діяльності. Протягом 2007-2020 років товариство отримало чистий дохід від реалізації продукції у сумі біля 22,8 млрд грн, перерахувало до державного та місцевого бюджету близько 8 млрд грн.

 

"Наголошуємо, що раніше підприємство не зверталося до банківських установ. За власні кошти, без кредитів, провело корінну модернізацію технопарку, а це 70 млн доларів за останні 10 років; утримувало соціальну сферу – стадіон, базу відпочинку, що приймає до 1000 турбобудівників за літній період; вкладало кошти у власну медико-санітарну частину, яка у сьогоднішній ситуації надає консультації робітникам підприємства та слідкує за усіма випадками захворювань Covid-19, - зазначили у прес-службі "Турбоатома". – Просимо утримуватися від необґрунтованих висловлювань у часи, коли національний енергомашинобудівник бореться за ринки збуту, відстоює своє право бути кращим і доводить це на реальному прикладі, впроваджуючи інноваційне турбінне обладнання, а це – економічний розвиток України. Такі, нічим не підкріплені заяви, підривають роботу підприємства й держави в цілому".

 

Довідка Depo.Харків. Харківське АТ "Турбоатом"  належить до числа найбільших підприємств світу з проектування та виробництва парових турбін (для теплових електростанцій (ТЕС), теплоелектроцентралей (ТЕЦ), атомних електростанцій (АЕС), гідравлічних турбін (для гідроелектростанцій (ГЕС), гідроакумулюючих електростанцій (ГАЕС), гідравлічних затворів для ГЕС, ГАЕС і насосних станцій, іншого енергетичного обладнання.

 

Виробничі можливості дозволяють випускати на рік парових і гідравлічних турбін загальною розрахунковою потужністю відповідно 8 млн кВт і 2 млн кВт. Виробництво турбін здійснюється за замкнутим циклом: від проектно-конструкторських і науково-дослідних робіт до виготовлення, складання, випробування турбін і відвантаження.

 

На цей час контрольний пакет акцій "Турбоатома" належить державі. Гендиректор підприємства – депутат Харківської облради від "Слуги народу" Віктор Суботін.

 

Читайте також: Кучер виступив за приватизацію "Турбоатома"

 

Зменшення експорту та активне імпортозаміщення: Кабмін ухвалив фінплан "Турбоатому"

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"