У Кернеса запевнять, що до рішення виконкому не зноситимуть намет Євромайдану

У Харкові намет активістів Євромайдану "Все для перемоги" на площі Свободи був встановлений незаконно

У Кернеса запевнять, що до рішення викон…

Як повідомили Depo.Харків у прес-службі Харківської міської ради, про це 13 травня у прес-центрі Харківської міської ради заявив директор Департаменту у справах інформації та зв'язків з громадськістю Юрій Сідоренко.

 

Він нагадав, що на сайті міськради петиція про демонтаж намету набрала 7606, і з цієї причини міська влада звернула увагу на цю проблему. Міськрада вимагає від активістів добровільно демонтувати намет, оскільки він порушує Закон України "Про благоустрій населених пунктів" та Правила благоустрою території міста Харкова, заважає пішоходам і ускладнює рух транспорту. Якщо намет не приберуть з площі, то питання про його демонтаж буде винесене на засідання виконкому Харківської міськради.

 

"Демонтаж може бути здійснений не раніше прийняття відповідного рішення виконкомом. Геннадій Кернес 9 травня запропонував усім разом визначити нове місце для, як зараз почали говорити, пікету з використанням намету. Ніякої реакції з того боку не було. Звертаю увагу, що чинним законодавством не передбачене встановлення наметів або інших конструкцій під час проведення пікету. Якщо пікетники хочуть обладнати намет, то для цього необхідно подати заявку в погоджувальну комісію при міськраді, уточнити місце і час, на який буде встановлений намет. Нічого такого заявники на зробили", - зазначив Сідоренко.

 

Відповідаючи на питання про те, що деякі народні депутати мають намір використовувати намет на площі Свободи як громадську приймальню, директор департаменту підкреслив, що ця конструкція не може використовуватися для прийому громадян відповідно до Закону "Про статус народного депутата України".

 

"Згідно з законом, для особистого прийому громадян місцеві органи влади повинні безкоштовно надати депутату окремо пристосоване приміщення. Інструкцією про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна, затвердженою наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України, визначено, що приміщення - це частина внутрішнього об'єму будівлі, обмежена з усіх боків захисними конструкціями, стінами або перегородками, в тому числі з вікнами і дверима, зі стелею, перекриттями та підлогою, можливістю входу і виходу. Намет ніяк не підпадає під це визначення", - зазначив Сідоренко.

 

Як повідомляв Depo.Харків, 8 травня мер Харкова Геннадій Кернес пообіцяв знести намет Євромайдану та перейменувати проспект на честь Жукова.

 

У Харківській ОДА наголосили, що намет "Все для перемоги" на площі Свободи може бути прибраний лише після відповідного рішення суду.

 

У Кернеса дали проукраїнським активістам три доби на знесення символу Революції Гідності.

 

Вранці 13 травня біля намету Євромайдану комунальники розпочали ремонтні роботи. Вони встановили огорожу, яку одразу ж розібрали активісти. 

 

Довідка Depo.Харків. Намет "Все для перемоги" активісти Євромайдану встановили на площі Свободи навпроти будівлі ОДА в Харкові у 2014 року. Намет встановлений на місці, де вперше зібрався харківський Євромайдан, у ньому проводився збір волонтерської допомоги для фронту у найгарячіші фази війни на Донбасі.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme