У Кернеса муніципальні аптеки завищують ціни більше, ніж комерційні, - депутат

Ціни в комунальних аптеках перевищують вартість ліків у приватних аптеках на 20% і більше

У Кернеса муніципальні аптеки завищують…

Про це заявив депутат від фракції "Самопоміч" Олексій Бабешко в понеділок, 21 березня, на черговій комісії з питань соціального захисту та охорони здоров'я передає Depo.Харків.

Депутат ознайомив членів комісії з результатами порівняльного аналізу цін на 100 найбільш затребуваних ліків у муніципальних - КП "Муніципальна аптека міста Харкова" та "Міжлікарняна аптека №271" - і в комерційних аптеках.

"Ціни в комунальних аптеках перевищують ціни приватних аптек на 20% і більше. Дешевше, ніж в комерційних аптеках, у муніципальній аптеці можна купити тільки бинт і стерильні рукавички, а також два види шприців. Різниця в цінах на дорогі ліки може доходити і до 500 грн, - зазначив Бабешко. - Питання: навіщо харків'янам підприємство, яке володіючи, практично монопольним становищем, перебуваючи в комунальну закладах охорони здоров'я, продає препарати дорожче? Люди змушені платити. У них немає вибору часто. Чому у нас у комунальних аптеках ціни вище, ніж в мережах комерційних? Мета створення комунальних аптек полягає в тому, щоб забезпечувати харків'ян медпрепаратами за цінами нижче, ніж в комерційних аптеках, а не в тому, щоб заробляти на городянах, які потрапили до лікарні".

Основний аргумент із боку директора департаменту охорони здоров'я Юрія Сороколата звучав так: у хворих завжди є вибір - вони можуть вийти зі стін лікарні, пройти 200 метрів і купити препарат у будь-якої комерційної аптеці.

"Подібна аргументація не витримує ніякої критики, тому що лежачі хворі, люди, обмежені в пересуванні, мами з дітьми, породіллі, літні пацієнти, діти і багато інших категорій хворих все одно залишаються заручниками муніципальних аптек", - зауважив депутат міськради.

Як розповів власник однієї з мереж комерційних аптек Олександр Демченко, відкрити приватну аптечну точку в медустанові комунальної власності практично неможливо. Аптекам, які раніше розміщувалися всередині медустанов, відмовляються продовжувати договори суборенди або вимагають великі "віткати".

"У муніципальних аптеках роблять націнку до 50%, тому що потрібно з цієї суми виділити гроші для "віткатів", і будь ласка: народ купує в лікарнях дані медикаменти за завищеною ціною. Інших туди не пускають, в ці лікарні навіть заборонено привозити ліки. Люди замовляють ліки в інших аптечних мереж, а ті не можуть привезти. За це під загрозою звільнення лікарів, головні лікарі лякають своїх докторів, що вони будуть звільнені з лікарні", - підкреслив Демченко.

За словами депутата від фракції "Самопоміч", він і його колеги планують продовжувати розбиратися з комунальними аптечними підприємствами з метою домогтися від них зниження цін до адекватних. У разі бездіяльності чиновників Департаменту охорони здоров'я та керівників аптечних комунальних підприємств, депутати планують звертатися до правоохоронних органів та Антимонопольного комітету України.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme